Представники бізнесу можуть домагатися силового розгону блокади на українсько-польському кордоні – Деркач

Київ. 9 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Представники бізнесу, які зазнають втрат унаслідок блокади трьох пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, можуть звернутися до польського уряду з ініціативою силового розгону блокади, по допомогу поліції та прикордонної служби.

Таку думку висловив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач під час наради з перевізниками в четвер.

“Яке рішення бачимо ми – рішення, яке має бути вже сьогодні… це фізично відсторонити протестувальників від кордону. Тому що це заборонено в принципі всіма угодами. І дати можливість руху транспортних засобів. А далі вирішувати питання щодо протесту, вимог протестувальників… Але це можна зробити виключно силами правоохоронних органів, наприклад поліції та силами прикордонної служби”, – сказав Деркач, закликавши учасників наради звертатися до контрагентів у Польщі, щоб вони, у свою чергу, надіслали відповідні звернення до уряду Польщі, ініціювавши кроки, які допоможуть розблокувати кордон.

За словами Деркача, на сьогодні ситуація залишається критичною: два пункти пропуску (ПП) “Ягодин-Дорогуськ”, “Рава-Руська – Гребенне” залишаються заблокованими на в’їзд і виїзд, через ПП “Краківець-Корчова”, де протестувальники пропускають гуманітарні вантажі, проїжджає 20-30 транспортних засобів (ТЗ) на день.

“Це фактично нічого порівняно з цифрами, які мали би бути”, – сказав Деркач.

Заступник міністра наголосив, що міністерство досі не отримало офіційних вимог від польських перевізників, які блокують ПП.

“Усі озвучені ними в публічній площині заяви та вимоги адресовані польському уряду. Не Україні. Ми, зі свого боку, не отримали ні від польських перевізників, ні від уряду Польщі жодних конкретних вимог, які мають бути виконані на українській стороні, щоб польські перевізники припинили блокаду”, – наголосив Деркач.

За словами заступника міністра, триває робота з Міністерством інфраструктури Польщі та Єврокомісією – зусилля спрямовані на усунення перешкод для руху ТЗ між Україною та Польщею.

“Було проведено три раунди переговорів із Єврокомісією. Обговорювали всі питання, які хвилюють Україну, зокрема й питання порушень міжнародних угод. Станом на вчора (8 листопада – ІФ-У) ЄК не отримала ніякої офіційної інформації від польського уряду щодо ситуації на кордоні та щодо заходів, яких вживає польський уряд для врегулювання ситуації”, – розповів Деркач.

За його словами, консульство і посольство Польщі в Україні вирішують питання забезпечення всім необхідним водіїв, які залишаються на дорозі на території Польщі через блокаду.

“На українській стороні завдяки “єЧерзі” на дорозі немає фізичних черг перед ПП. На польській стороні, ми знаємо інформацію, ми бачимо ці кілометрові черги, які виникли внаслідок блокади. Наші колеги з консульства і посольства України в Польщі проводять переговори з польськими колегами, щоб забезпечити українських водіїв, які застрягли на дорозі через блокаду, всім необхідним”, – повідомив Деркач.

За його словами, за інформацією посольства України в Польщі, сьогодні відбудеться зустріч заступника міністра інфраструктури Польщі Рафала Вебера з учасниками блокади в Любліні, після цього він матиме короткі переговори з Деркачем.

Як повідомила Держприкордонслужба, станом на ранок 9 листопада на українсько-польському кордоні в напрямку трьох пунктів пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, “Краківець-Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” на перетин кордону з Польщі в Україну чекають 1700 вантажних транспортних засобів.

Як повідомлялося, польські перевізники за участю 200 осіб і в присутності 100 тягачів планували провести одноденний страйк на трьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні 3 листопада. Однак дату початку блокади руху вантажного транспорту було перенесено на 6 листопада. Рух вантажного транспорту ускладнено в напрямку трьох пунктів пропуску на українсько-польському кордоні – “Ягодин – Дорогуськ”, “Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне”.