Продаж пристроїв для "розумного" дому впав на 5,6% у I кв, очікується зниження на 1,8% у 2023 р. – IDC

Фремінгем. 28 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Світові поставки пристроїв для “розумного” дому в першому кварталі скоротилися на 5,6% і становили 186 млн штук, повідомляє дослідницька компанія International Data Corporation (IDC).

Найсуттєвіше впав продаж “розумних” колонок і мережевих розважальних відеопристроїв – на 15,4% і 7,8% відповідно.

Аналітики IDC прогнозують, що за підсумками усього 2023 року поставки пристроїв для смарт-будинків знизяться на 1,8%, оскільки слабкий споживчий попит і економічна волатильність і далі чинять значний негативний тиск на ринок.

“Незважаючи на те, що були осередки зростання, ринок значною мірою застопорився через відсутність значущих оновлень пристроїв від одного покоління до наступного”, – сказав керівник досліджень IDC Mobility and Consumer Device Trackers Джітеш Убрані.

Незважаючи на велику невизначеність, експерти очікують, що ринок повернеться до зростання наступного року. Водночас вони припускають, що позитивна динаміка збережеться до 2027 року, коли обсяг поставок досягне 1,1 млрд пристроїв.

“Світовий ринок “розумних” будинків демонструє нерівномірне зростання, оскільки в деяких регіонах справи йдуть краще, ніж в інших”, – зазначає менеджер з досліджень “розумних” домашніх і офісних пристроїв IDC Адам Райт. За його словами, на зрілих ринках попит слабший через те, що споживачі вже придбали досить багато смарт-пристроїв. Тим часом “в інших регіонах, які перебувають на більш ранній стадії впровадження, як-от Латинська Америка та деякі частини Азіатсько-Тихоокеанського регіону, є великі можливості для зростання”, додав він.

Згідно з прогнозом IDC, сукупні середньорічні темпи зростання (CAGR) ринку пристроїв для “розумних” будинків у наступні п’ять років дорівнюватимуть 10%.