Протягом тижня окупанти вели обстріли поблизу Запорізької АЕС – МАГАТЕ

Київ. 23 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Російські окупанти протягом минулого тижня і понеділка 21 серпня періодично проводили обстріли поблизу майданчика Запорізької АЕС і міста Енергодар, йдеться в заяві генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Гроссі у вівторок.

“Зазначаючи потенційні ризики для АЕС, розташованої на передовій лінії конфлікту, команда МАГАТЕ продовжує повідомляти про регулярні ознаки військової активності в цьому районі, іноді близько до об’єкта, іноді далі”, – наголошується в інформації, опублікованій на сайті.

Зокрема, сказано, що 14 серпня сильний вибух струсонув вікна кімнат експертів МАГАТЕ, а два дні потому пролунала стрілянина. Крім того, 17 серпня пролунав ще один вибух поблизу об’єкта, ще п’ять вибухів було чути 20 серпня на певній відстані від ЗАЕС і п’ять 21 серпня.

“Щоб запобігти ядерній аварії, яка може вплинути на людей і довкілля, як і раніше, має першорядне значення дотримання п’яти основних принципів захисту Запорізької АЕС”, – наголосив Гроссі.

Також за даними МАГАТЕ вранці 18 серпня пролунав вибух у сусідньому м. Енергодарі, “де мешкає більша частина персоналу ЗАЕС”.

Як зазначається, про будь-які травми персоналу станції експерти МАГАТЕ не чули і пошкоджень на майданчику ЗАЕС не зафіксовано.

Джерело: https://www.iaea.org/newscenter/pressreleases/update-180-iaea-director-general-statement-on-situation-in-ukraine