Проведення IPO "Укренерго" після війни може стати успішним кейсом держсектору – CEO

Київ. 27 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова правління ПрАТ “НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький допускає і вважає за доцільне проведення первинного публічного розміщення акцій (IPO) компанії на зарубіжних фондових ринках після війни і стабілізації українського енергетичного сектору.

“Я особисто вважаю, що після стабілізації ситуації в нашій енергосистемі (…) після перемоги IPO “Укренерго” може стати одним із найуспішніших кейсів для державного сектору, який покаже більшу цінність цієї компанії, яку можна сформувати на якомусь західному ліквідному фондовому ринку”, – сказав він під час Business Breakfast з Володимиром Федоріним у Forbes Ukraine в середу.

За словами CEO, у цьому разі прозорість “Укренерго” для зовнішніх інвесторів і кредиторів, а також українських споживачів гарантувалася б не лише наявною системою корпоративного управління та процедурами всередині самої компанії, а й також присутністю західних стратегічних інвесторів у її капіталі.

“Ми чули час від часу такі плани від НАК “Нафтогаз України”, і з огляду на нашу вже за фактом присутність на міжнародних фондових ринках, зокрема на Лондонській фондовій біржі (LSE), ми також десь у певній середній і довгостроковій перспективі розглядали такий варіант для “Укренерго”, – зазначив Кудрицький.

Глава “Укренерго” як підтвердження перспективності озвученого сценарію навів приклад успішного розміщення компанією 5-річних єврооблігацій із прибутковістю 6,875% річних на $825 млн на LSE у листопаді 2021 року.

“Тоді в нас було залучення $825 млн, а список охочих був на $2 млрд. Там більше ніж сотня компаній, там є величезні пенсійні, хеджфонди, інвестиційні компанії з великим ім’ям. Було б напевно непогано, щоб приблизно такий перелік міг бути серед власників акцій “Укренерго”, – вважає CEO.

На його думку, може йтися про розміщення обмеженої і не мажоритарної кількості акцій, що, однак, здатне продемонструвати потенціал українського державного сектору і його рух до перетворення українських держкомпаній на публічні компанії західного типу, подібні до французької Electricite de France.