Психологічну та психіатричну допомогу в Україні надають понад 8 тис. медиків у понад 3,3 тис. медзакладах – НСЗУ

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Психологічну та психіатричну допомогу в Україні надають понад 8 тис. медиків у більш ніж 3,3 тис. медичних закладах.

Як повідомила Національна служба здоров’я України (НСЗУ), від початку 2023 року по психологічну допомогу до сімейних лікарів звернулося понад 17 тис. українців.

НСЗУ уточнює, що, згідно з даними онлайн-карти медзакладів, де можна отримати психологічну та спеціалізовану допомогу з ментального здоров’я, сформованої НСЗУ разом із Координаційним центром із психічного здоров’я при уряді та Бюро ВООЗ, наразі онлайн-карта містить дані про 8201 лікаря, які надають сирітську меддопомогу в 3346 медзакладах.

НСЗУ нагадує, що в Програмі медичних гарантій (ПМГ) передбачено три пакети, за якими надають безоплатну психологічну та психіатричну допомогу пацієнтам: супровід і лікування дорослих і дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги, психіатрична допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах, а також психіатрична допомога, яку надають мобільні мультидисциплінарні команди.