Регулятор грального ринку КРАІЛ отримав кворум

Київ. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Уряд України в п’ятницю призначив членом Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) Євгена Яхнія, встановивши випробувальний термін один місяць, йдеться в повідомленні в його офіційному телеграм-каналі.

“Регулятор грального бізнесу КРАІЛ знову отримав кворум”, – прокоментував це рішення перший заступник голови профільного парламентського комітету Ярослав Железняк у телеграмі.

За словами голови комітету Данила Гетманцева, відсутність кворуму – це єдине, що заважало вищому органу країни у сфері грального бізнесу працювати.

“Уже наступного тижня очікуємо або видачу ліцензій новим операторам, або законну відмову у видачі”, – написав він у телеграмі.

Железняк додав, що серед інших завдань КРАІЛ після відновлення кворуму – запуск ліцензійних умов для лотерей і системи онлайн моніторингу.

Як повідомлялося, КРАІЛ не проводила засідання з 21 лютого 2023 року у зв’язку з відсутністю кворуму.

“У зв’язку з відсутністю кворуму неможлива реалізація напряму щодо обмеження доступу на (з) території України до вебсайтів, які здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор без відповідної ліцензії, виданої КРАІЛ”, – пояснював, зокрема, регулятор.

Комісія, яку навесні цього року запропонував ліквідувати віцепрем’єр – очільник Мінцифри Михайло Федоров, зазначала, що з передбачених законом голови та шести членів, уряд за підсумками конкурсу призначив голову та шістьох членів, однак один член комісії звільнився за власним бажанням, а один мобілізований.

Згідно зі звітом, через відсутність кворуму Комісія не змогла ухвалити рішення щодо п’яти проєктів нормативно-правових актів і загальмувала створення та введення в експлуатацію Держсистеми онлайн-моніторингу за діяльністю організаторів азартних ігор.

З тієї ж причини залишалися без розгляду нагальні питання у сфері ліцензування: на опрацюванні КРАІЛ станом на травень перебувало 105 заяв, з них 40 на отримання ліцензії на гральні автомати і одна – на букмекерський пункт. Ще 63 заяви про анулювання ліцензії на гральні автомати та одна про анулювання ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у казино.

Від початку діяльності КРАІЛ (із 2021 року і станом на 1 травня 2023 року) загальна кількість виданих ліцензій на провадження діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор становить 4,6 тис., за них сплачено 3,35 млрд грн.

Джерело: https://t.me/uriad24/3335

https://t.me/getmantsevdanil/4994

https://t.me/yzheleznyak/4512