Республіка Корея може виділити на відновлення України $52 млрд – ЗМІ

Київ. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Уряд Республіки Корея планує надавати підтримку державному і приватному сектору в реалізації проєктів відновлення України на суму $52 млрд, повідомляє The Korea Herald із посиланням на секретаря президента Південної Кореї з економічних питань Чхве Санг Мока.

“У травні за каналом міжурядового співробітництва Україна звернулася до корейських компаній із проханням про участь приблизно в 5 тис. будівельних проєктів, які оцінено в 20 млрд доларів”, – цитує секретаря The Korea Herald у п’ятницю.

За його словами, корейський уряд почне оцінювати будівельні майданчики, на яких будуватимуться модульні блоки для швидкого створення такої інфраструктури, як школи, житло і лікарні. Об’єкти перевірятимуть за рахунок коштів офіційної допомоги розвитку.

Також Республіка Корея планує надати технічну допомогу у відновленні водної інфраструктури, та доповнити гуманітарну допомогу, запропоновану для підірваної російськими окупантами Каховської ГЕС.

Також секретар додав, що підтримку нададуть і проєкту реконструкції, який здійснюється під керівництвом приватного сектору, вартість якого наразі оцінюють приблизно в $32 млрд.

“Проєкт охоплює різні галузі, зокрема: атомні електростанції з малими модульними реакторами, реконструкцію аеропортів, будівельну техніку, залізничний транспорт та інформаційні технології”, – наголошується в повідомленні.

“Незважаючи на те, що війна триває, а роботи з відновлення перебувають на ранніх стадіях, ми готуватимемося до нашої ролі в проєкті відбудови так само старанно, як того бажає український уряд”, – наголосив Чхве Санг Мок.

Джерело: https://www.koreaherald.com/view.php?ud=20230714000064