Резніков про підготовку українських екіпажів для F-16: 6-7 місяців це мінімальний термін

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що українські пілоти продемонстрували готовність освоїти F-16 за 6 місяців, а щодо техніків та інженерів наразі немає точних термінів.

“Потрібно говорити про підготовку інфраструктури для того, щоб ми могли їх (винищувачі – ІФ-У) обслуговувати, і вони могли виконувати бойові завдання. А це означає підготовку не лише пілотів, а інженерів, техніків, людей, які планують операції. Це серйозний комплекс завдань: це декілька сотень людей, яких ми маємо навчити для перших “пташок” в українському небі. Тому об’єктивно, без завищених очікувань, я думаю, що 6-7 місяців це мінімальний термін, який необхідно свідомо оцінювати, але якщо він буде дещо більшим, то не розчаровуватися. Пілоти наші продемонстрували готовність бути готовими за 6 місяців, а от техніки та інженери – ми поки що не знаємо, дуже складні системи обслуговування та ремонту”, – сказав Резніков журналістам на Міжнародному ветеранському форумі у вівторок.

Водночас міністр висловив упевненість у таланті українських фахівців, які в короткі терміни освоїли попереднє озброєння від партнерів.