Рівень медстрахування, яке спонсорують роботодавці, у 2024 році різко зросте – Aon

Київ. 27 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Глобальний середній рівень тенденцій у сфері медицини в 2024 році становитиме 10,1% порівняно з 9,2% у 2023 році, що є найвищим показником із 2015 року, прогнозує глобальний брокер із перестрахування Aon у звіті про глобальні тенденції в цій сфері на наступний рік.

При цьому на його сайті наголошується, що цифри тенденції відображають відсоткове збільшення питомих витрат на медичне страхування, яке, як очікується, буде потрібне для вирішення проблеми прогнозованої інфляції цін, технологічних досягнень у сфері медицини, моделей використання планів і зміщення витрат із соціальних програм.

“Ми переживаємо період зміни інфляційних умов та економічної нестабільності. Серія потрясінь, що торкнулися економіки всього світу після пандемії COVID-19, продовжує створювати нестабільне середовище для ринку охорони здоров’я. Попри ознаки покращення, що продовжуються, нестійкі умови збережуться”, – зазначає віцепрезидент Aon, керівник медичних напрямів у сфері рішень для охорони здоров’я для транснаціональних корпорацій Руї Сілва.

“Незважаючи на невпевненість у тому, як довго триватиме глобальний інфляційний тиск, стає зрозумілим, що у 2024 році рівень медичних тенденцій серед планів медичного страхування, які спонсорують роботодавці, різко зросте”, – зазначив він.

Серед основних захворювань, що визначають витрати на медичне страхування, зазначено, зокрема, рак, найпоширенішими видами якого майже в усіх регіонах є рак молочної залози, легень, товстої та прямої кишки, а також простати.

Далі зазначені серцево-судинні захворювання, які включають захворювання серця та кровоносних судин, що охоплюють декілька різних станів. Ці захворювання негативно вплинули на претензії в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, Європі, а також у регіонах Латинської Америки та Карибського басейну.

У цьому ж списку високий кров’яний тиск і гіпертонія, що вважається провідними факторами ризику розвитку інших захворювань. Найпоширеніші на Близькому Сході та в Африці, а також у багатьох країнах Латинської Америки і Карибського басейну, повідомляється на сайті Aon.

При цьому Сілва додав, що хоча основні умови, що зумовлюють цю тенденцію, пов’язані з такими факторами ризику, як погане харчування, забруднення повітря і надмірне вживання наркотиків та алкоголю, саме відсутність фізичної активності та погане управління стресом продовжують очолювати список факторів ризику.

Зазначається також, що, згідно з очікуваннями, у 2024 році 60% компаній використовуватимуть гнучкі плани пільг як тактику пом’якшення наслідків.

“Крім того, що гнучкі плани пільг дають роботодавцям більший контроль над витратами, вони дають змогу змінити поведінку співробітників і служать інструментом управління персоналом для надання диференційованих пакетів пільг. Це дає змогу організаціям залучати та утримувати таланти, а також пропонувати адаптивні переваги для задоволення індивідуальних потреб і вирішення проблем різноманіття, справедливості та інклюзивності”, – пояснює виконавчий віцепрезидент і глобальний лідер Health Solutions для транснаціональних корпорацій Алекс Вуттон.

При цьому зазначено, що оскільки медичні плани, які спонсорує роботодавець, стають дедалі більшою частиною загальних витрат на винагороди, а потреба в точному прогнозуванні та управлінні витратами зростає, звіт Aon слугуватиме цінним ресурсом для організацій під час планування глобальних бюджетів і стратегій пільг на 2024 рік і далі.

Звіт про глобальні тенденції у сфері медицини на 2024 рік ґрунтується на інформації зі 113 офісів Aon, які є посередниками, адмініструють або консультують за медичними напрямами, які спонсорують роботодавці.