Рівень споживання е/е у вихідні встановив новий рекорд – "Укренерго"

Київ. 21 серпня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – У неділю, 20 серпня, в Україні було зафіксовано новий рекорд максимального споживання у вихідний день, який на 0,3% більший за попередній рекордний показник у суботу, 5 серпня, повідомила НЕК “Укренерго”.

Загалом, згідно з повідомленням компанії в телеграм-каналі в понеділок, на вихідних споживання було, як і температура, аномально високим: у суботу його рівень був вищим на 5% до попередньої суботи, а в неділю – на 10% вищим до попередньої неділі.

Там укотре закликали раціонально використовувати е/е, особливо у вечірні години.

Водночас, згідно з даними сайту ENTSO-E, у суботу на 27% зріс імпорт електроенергії, як порівняти з попередньою суботою, – до 5959 МВт-год, у неділю, з урахуванням даних Міненерго, оскільки в Молдові наразі даних немає, його було більше майже на 44%, як порівняти з попередньою неділею, – 6 295 МВт-год. Варто зазначити, що на вихідні після кількох днів перерви відновився імпорт із Польщі – по 1830 МВт-год обидва дні.

Як “Укренерго”, так і Міненерго у своєму телеграм-каналі, повідомило про низку відключень повітряних ліній (ПЛ) і підстанцій (ПС) протягом доби. Зокрема, у Кіровоградській області з технологічних причин вимикалися ПС 150 кВ і дві ПЛ 150 кВ, через що було на кілька годин обмежено генерацію на трьох СЕС. У Дніпропетровській області через відключення ПЛ 150 кВ без світла залишалося понад 8 тис. споживачів.

У Сумській області через технологічне порушення відключалися дві лінії електропередачі 10 кВ, без світла залишалися 1,5 тис. споживачів у трьох населених пунктах. Вимикалася також ПЛ 330 кВ, що живить Чорнобильську АЕС.

Як вказує оператор системи передачі, знеструмленими з різних причин, зокрема і з погодних, на ранок залишалися майже 470 населених пунктів.

Джерела: https://t.me/Ukrenergo

https://t.me/energyofukraine