Розрахунок пенсії для громадян із деокупованих територій здійснюватиметься з внесків в українську пенсійну систему – Жолнович

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович заявляє, що розрахунок пенсії для громадян з деокупованих територій здійснюватимуть із тих внесків, які було сплачено в українську пенсійну систему.

“Ми вже про це думаємо. У нас є законопроєкт у Верховній Раді, який дозволяє пропорційно обчислювати пенсії. Ці люди в українську систему не сплачували страхових внесків, ми їх порахувати не можемо. Але ж у них є якісь документи, які свідчать, що вони працювали. Їм достатньо буде показати трудову книжку, будь-які інші документи, що підтверджують те, що вони працювали, а ми просто їм зарахуємо проміжок часу в трудовий стаж, щоб вони мали можливість набути права на пенсію”, – сказала Жолнович в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, відповідаючи на запитання, що буде після деокупації зі страховим стажем і пенсіями тих людей, хто працює на тимчасово окупованих територіях.

Водночас вона наголосила, що розрахунок самої пенсії здійснюватимуть із тих внесків, які було сплачено в українську пенсійну систему, тому що немає підстав враховувати внески з окупованих територій.

“Можливо, буде ухвалено ще додаткове рішення, але поки що ми рухаємося в такому ключі. Зрештою, вони матимуть інструменти доплатити. Можливо, будуть інші рішення для окремих категорій. Але ж ми розуміємо, що це все залежатиме від економіки після війни”, – підсумувала міністр.

Повний текст інтерв’ю з Жолнович буде оприлюднено на сайті агентства “Інтерфакс-Україна”