Санкції та росія: Гра чисел та реальності

2023-й рік добігає кінця, і ми з радістю хочемо “привітати” росію, з абсолютним званням лузерів, адже вона визнана країною з найбільшою кількістю санкцій запроваджених проти неї, при цьому випереджаючи давно відомі Іран та КНДР. Головна ціль санкцій – позбавити росію можливості вести війну проти України. Сьогодні ми розкажемо, як саме ці обмеження впливають на рф.

 

“Цифри та реальність в економіці”. Найвпливовіші санкції були з боку США, Великої Британії та ЄС. Вони стосуються понад 1000 російський ФОПів і компаній, наближених до елітного кола кремля. Основний удар санкцій стосувався енергетичного та банківського сектору, військово-промислового комплексу та машинобудівного сектору, а також всі ми пам’ятаємо про відключення росіян від системи SWIFT. Незважаючи на це російська економіка не завалилася, за 2022 рік ВВП всього впав на 2.2%, при цьому експерти прогнозували падіння на 10-15%, навіть сам голова рахункової палати рф Олексій Кудрін, прогнозував падіння на рівні від 8.8% до 12.4%.
Проросійські діячі та пропагандисти рф вдало маніпулюють даними цифрами, використовуючи їх на захист росії проти санкцій.

“Цифра стала предметом політичних дебатів: для деяких низька цифра є доказом того, що російська економіка стійка і санкції не працюють. Інші використовують ту саму цифру, щоб стверджувати, що санкції починають кусатися, і західні країни повинні подвоїти зусилля. Ці протилежні аргументи мають одну спільну рису: вони опираються на здебільшого безглузді цифри”. – Агате Демаре, The Economist.

Дана статистика, не відображає реальності, адже росіяни застосували екстрені заходи порятунку економіки, наприклад, використання резервного Фонду національного добробуту, зростанням військово-промислового комплексу, орієнтованого виключно на ведення війни проти України, та збільшенням доходів від нафтогазу, завдяки різкому підвищенню цін на енергоносії на початку 2022 року.

 

Чому все так, та чого нам чекати?

Пояснень насправді дуже багато. Буває, що важливі санкції іноді дуже довго ухвалюють, інші обмеження починають вступати в силу через певний час. Міжнародні фахівці прогнозують, що економічна ситуація в Росії погіршиться значно більше та стане критичною у 2023-2024 роках. Це відбудеться внаслідок того, що найбільш суворі санкції відчутно вплинуть на країну лише через рік-два після їх введення. Водночас, в короткостроковій перспективі, ВВП росіян може збільшитись, але виробництво боєприпасів не означає підвищення якості життя населення.

 

Інша сторона медалі. Ерефія змогла знайти нові канали для експорту своєї продукції, звісно ж, як тут без Китаю та інших країн Азії. Держави планують подальше зростання торгівлі, яке в минулому році склало 29%, і за даними китайських владних органів досягло 190 мільярдів доларів. Маразматик путін висловив припущення, що до 2030 року росія зможе поставляти Китаю принаймні 98 мільярдів кубометрів газу щороку завдяки газопроводу “Сила Сибіру-2”.
У придачу до цього, росія знайшла канали поставки західних технологій, використовуючи “держави-партнери”: Іран, Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Вірменія. Розмір такий, що росіяни отримують всі необхідні товари, і практично всі санкційні обмеження вриваються в пісок завдяки реекспорту з сусідніх країн.
Представники України систематично надають партнерам інформацію щодо обходу санкцій з метою закриття можливих лазівок.

“У нових санкційних списках, останніх пакетах, 20-40% це інформація, яку надали ми. Нещодавно ми надали інформацію про зовнішні компоненти для “Шахедів” та “Ланцетів”,– Власюк.

 

Чи допоможуть найжорсткіші санкції зупинити агресію росії? Дуже важко передбачити, адже у сучасному геополітичному просторі є гравці які не допустять повного розвалу економіки рф, адже це їм вигідно, вони і далі будуть “доїти” окупантів…

 

Автор: Назар Самчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *