Середньорічна маржа виробників молока скоротилася до 7% – галузева асоціація

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Операційна середньорічна маржа українських молочних господарств скоротилася з 10% у січні до 7% у червні, незважаючи на зниження ціни на концентровані корми, повідомила керівник проєкту “Гуртовий збут молока” Асоціації виробників молока Олена Жупінас.

“На жаль, ситуація для виробників молока не дуже хороша, навіть за нинішньої вартості кормів. Середня рентабельність господарств із надоями до 25 л молока на корову, починаючи з січня, становила 10%. На червень цей показник опустився до 7%. Це досить низький показник”, – наводить її слова milkUa.Info.

На думку експертки, коли ситуація на ринку готової молочної продукції покращиться, ціни на сировину молока мають зрости.

“Ціна на молоко в Україні значно нижча за європейську – 33 євроценти проти 46,6 відповідно. Спотова ціна впливає на вартість готової продукції. За останній тиждень у Європі вона пішла вгору і вже на 8% вища, ніж в Україні. Це говорить про те, що молока в Європі стає менше, потреба в ньому зростатиме й надалі. Тому не швидко, але намічається тренд збільшення ціни і в Україні”, – спрогнозувала Жупінас і додала, що очікувати зниження цін на сировину молока в другій половині червня немає підстав.

Джерело: http://milkua.info/uk/post/serednoricna-rentabelnist-molocnih-ferm-znizilas-do-7