Ш/у "Покровське" "Метінвесту" готує до роботи нову лаву із запасами понад 1 млн тонн вугілля

Київ. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Найбільший в Україні виробник коксівного вугілля ПрАТ “Шахтоуправління “Покровське” (Донецька обл.), що входить до групи “Метінвест”, готує до введення в експлуатацію новий очисний вибій – 1-ша південна лава блоку 9.

Згідно з інформацією компанії, це перша лава нового блоку, розроблення якої розпочнеться у вересні.

При цьому уточнюється, що очисний забій залягає на пластах малої потужності, проте має досить значні запаси – понад 1 млн тонн вугілля. Це означає, що колектив, який приступить до його відпрацювання, буде забезпечений роботою в найближчі півтора року, зазначено в повідомленні.

Згідно з ним, щоб своєчасно ввести лаву в роботу, в посиленому режимі її підготовкою опікується колектив дільниці монтаж-демонтаж обладнання №1. Фахівці застосовують технологію випереджального монтажу, тобто встановлюють необхідне обладнання та прокладають комунікації слідом за проведенням гірничих виробок.

“На даний момент колектив займається монтажем лавного конвеєру SZK, а також виконує прокладання трубопроводу. Ми працюємо не у підготовленій виробці, а просуваємося одразу за прохідницькими бригадами, які готують конвеєрний та вентиляційний штреки. Це в значній мірі дозволяє скоротити термін підготовки лави до роботи, що в умовах воєнного часу дає значну перевагу”, – пояснює начальник дільниці МДО-1 Антон Телегін, слова якого наводить пресслужба.

Наприкінці червня після проведення збійки монтажники розпочнуть доставлення і монтаж 165 секцій механізованого комплексу ДМ, конвеєра PZF і стрічкового полотна. Введення лави в експлуатацію планується на початку вересня.

“Одночасно з відпрацюванням поточних напрямків, ми готуємо резерв. Згідно з програмою розвитку підприємства, у 2023 році планується введення в експлуатацію чотирьох нових очисних забоїв. Найближча перспектива – 1 південна лава блоку 9. Вже у вересні тут будуть розпочаті роботи. Запаси лави оцінюються в понад мільйон тонн, а потужність пласту складає 0,95 метра. Одночасно постійно працюємо над комплектацією колективу та запрошуємо до роботи нових співробітників”, – зазначив заступник директора з виробництва ШУ “Покровське” Микола Новіков.

Ш/у “Покровське” (раніше – “Червоноармійська-Західна №1”) – найбільший в Україні виробник коксівного вугілля.

Основними акціонерами Metinvest B.V. є група “СКМ” (71,24%) і група “Смарт-холдинг” (23,76%), які спільно керують компанією.

ТОВ “Метінвест Холдинг” – керуюча компанія групи “Метінвест”.

Джерело: https://metinvest.media/ua/page/v-shu-pokrovske-gotutsya-do-roboti-noviy-ochisniy-zaby