Шведський регулятор надав "Енергоатому" експортну ліцензію на постачання компонентів ядерного палива

Київ. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Шведський регулятор SSM надав експортну ліцензію в рамках проєкту кваліфікації НАЕК “Енергоатом” як постачальника вироблених в Україні компонентів ядерного палива за сучасними західними технологіями, повідомила пресслужба компанії.

За її даними, лінія з їх виробництва вже функціонує на базі одного з відокремлених підрозділів НАЕК “Енергоатом”. Протягом 2023 року компанія планує розпочати промислове виробництво хвостовиків, а з наступного – головок.

“Уже 2026 року наша компанія планує створити лінію з повним циклом виробництва ядерного палива, щоб забезпечувати себе вітчизняним ядерним паливом на 50% від річної потреби”, – зазначив президент НАЕК Петро Котін.

Як повідомлялося, “Енерготом” у середині лютого 2022 року повідомив, що Westinghouse Electric Sweden AB акредитувала відокремлений підрозділ НАЕК – завод “Атоменергомаш” – як постачальника головок і хвостовиків для паливних касет компанії.

Акредитації передувало успішне завершення аудиту інтегрованої системи управління “Атоменергомашу” на відповідність вимогам ISO 9001:2015 “Система управління якістю. Вимоги”, SQSR 13-067 “Вимоги до системи якості постачальника”.

У березні 2022 року, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, “Енергоатом” повністю відмовився від закупівель російського ядерного палива.

Джерело: https://t.me/energoatom_ua/13814