"Швидше обнадійливим" вважають своє майбутнє від 74% до 90% опитаних українців – IRI

Київ. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Переважна більшість опитаних українців вірить у краще майбутнє, позитивно оцінює якість послуг, які надає місцева влада, і планує залишатися у своїх містах під час війни з Росією та після її завершення.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” із 21 квітня до 22 травня 2023 року в 21 обласному центрі України на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI).

“Те, що багато українців не хочуть переїжджати в умовах серйозної загрози з боку Росії, свідчить про їх рішучість. Це також демонструє довіру громадян до місцевого самоврядування в дуже складні часи”, – сказав старший регіональний директор IRI в Євразії Стівен Нікс, слова якого наводить пресслужба IRI в п’ятницю.

Як повідомляється, жителі планують залишатися у своїх нинішніх громадах, попри загострення ситуації у воєнний час і після війни. Від 45% до 61% планують залишитися в межах свого міста, навіть якщо ситуація поблизу нього ускладниться через воєнні дії. Крім того, від 87% до 96% жителів у кожному з опитаних міст заявили, що не мають наміру залишати своє місто після війни.

На запитання, яким вони бачать майбутнє, від 74% до 90% громадян відповіли, що “швидше обнадійливим”. Окрім того, більшість опитаних у 18 із 21 населеного пункту – від 50% до 82% респондентів – вважають, що їхнє місто рухається в правильному напрямку.

Опитування також показало, що багато жителів схвалюють якість послуг, які надають органи місцевого самоврядування в їхніх містах. Зокрема 75-90% респондентів у кожному місті оцінили якість послуг з енергопостачання на “добре” або “відмінно”.

“Якість електроенергії та енергопостачання надзвичайно важливі. Енергопостачання буде ключовим і для цивільного населення, і для військових восени та взимку, якщо війна все ще триватиме”, – зазначив Нікс.

Значна частина жителів кожного міста – від 39% до 62% – вважає, що органи місцевої влади мають визначати пріоритети відновлення місцевих громад.

Опитування було проведене Соціологічною групою “Рейтинг” на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту в 21 обласному центрі України (у Києві та обласних центрах, де безпекова ситуація давала змогу проводити опитування) з 21 квітня до 22 травня 2023 року методом особистого інтерв’ю вдома у респондентів. Загалом було опитано 16 800 жителів України віком 18 років і старше.

Дані опитування, отримані в кожному місті, були зважені за гендерно-віковими показниками з використанням даних Державної служби статистики України на 1 січня 2022 року. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,5 процентних пункту.

Дослідження було профінансовано Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).