SpaceX вивела на орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink

Вашингтон. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ракета-носій Falcon 9 у вівторок успішно вивела на орбіту чергову партію з 21 міні-супутника для поповнення орбітального угруповання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

“Виведення 21 супутника Starlink підтверджено”, – ідеться в повідомленні.

Запуск було здійснено зі стартового майданчика SLC-4E на базі американських Космічних сил Ванденберг у Каліфорнії о 02:37 за Тихоокеанським часом США (о 12:37 кч). Приблизно через годину після старту супутники були виведені на орбіту.

Це 102 за рахунком запуск інтернет-супутників із травня 2019 року в рамках проєкту Starlink і 33 із початку поточного року. З урахуванням нинішнього запуску SpaceX вивела на орбіту вже майже п’ять тисяч таких супутників. Частина з них вийшли з ладу або зійшли з орбіти. Понад 4,6 тис. апаратів залишаються на орбіті в робочому стані.

Перший багаторазовий ступінь ракети-носія, який використовували 15 раз, після відокремлення здійснив керовану вертикальну посадку на морську платформу-дрон Of Course I Still Love You, яка перебувала в Тихому океані.