США наприкінці літа скерували Києву демарш, закликаючи докласти більше зусиль для боротьби з корупцією – ЗМІ

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – США скерували в Україну кілька повідомлень, в яких зазначено, що необхідно вжити додаткових зусиль для боротьби з корупцією, повідомляє CNN із посиланням на кількох американських чиновників.

“США дедалі активніше закликають Україну зробити більше для боротьби з корупцією в уряді, скерувавши Києву за останні кілька тижнів кілька повідомлень, які свідчать про те, що певні види американської економічної допомоги будуть пов’язані з прогресом України в реформуванні її інститутів”, – повідомляє CNN у вівторок.

Водночас наголошується, що адміністрація президента США Джо Байдена продовжує підтримувати ЗСУ, однак американські чиновники наголошують, що інші форми допомоги можуть бути під загрозою, якщо Україна не докладе додаткових зусиль у боротьбі з корупцією.

Водночас Конгрес США ще не схвалив прохання адміністрації про виділення додаткового фінансування Україні в розмірі $24 млрд, проте деякі члени республіканської партії побоюються виділяти таку суму без “жорсткого нагляду та умов”.

“Послання українцям завжди полягало в тому, що якщо будь-які з цих коштів будуть незаконно привласнені, то це поставить під загрозу всю допомогу США цій країні”, – наводить слова одного з американських чиновників, який знайомий із перебігом робіт, CNN.

Зазначається, що наприкінці літа 2023 року Держдепартамент США надіслав Україні офіційну дипломатичну ноту (відома також як демарш), де йдеться про те, що США очікують від Києва продовження докладання різноманітних зусиль у боротьбі з корупцією, а також забезпечення фінансової прозорості, щоб і надалі отримувати пряму бюджетну підтримку.

“У демарші також наголошують на необхідності проведення Україною найважливіших реформ у межах програми Міжнародного валютного фонду, включно з реформами, пов’язаними з протидією відмиванню грошей і фінансуванню тероризму”, – йдеться в повідомленні.

Посольство України у Вашингтоні зазначає в заяві, переданій у CNN, що Україна продовжує “амбітно” просуватися шляхом проведення реформ, зокрема і за програмою МВФ.

Джерело: https://edition.cnn.com/europe/live-news/russia-ukraine-war-news-10-03-23/index.html