Вашингтон. 28 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – США планують провести модернізацію низки ядерних боєприпасів, а також виробити нові, випливає з даних доповіді Національного управління з ядерної безпеки (NNSA) Конгресу.
Зокрема, передбачається виробити 80 плутонієвих сердечників для ядерних боєзарядів, модернізувати боєголовку W80-4 для оснащення крилатих ракет морського базування Tomahawk, створити ядерну боєголовку W87-1 для розроблюваної міжконтинентальної балістичної ракети Sentinel, боєголовку W93 для балістичних ракет перспективних підводних човнів класу Columbia, модернізувати головні частини W88 для нинішніх стратегічних підводних човнів класу Ohio, а також продовжити виробництво авіабомб B61-12.
За даними NNSA, ВПС США отримали нові ядерні авіабомби B61-12. Ними наразі оснащують стратегічні бомбардувальники B-2 Spirit.
B61-12 призначена для модернізації та заміни наявних старих ядерних авіабомб B61-3/-4. Вона має кілька варіантів меншої і середньої потужності (0,3-50 кілотонн). Однак менша потужність компенсується завдяки хвостовому оперенню, яке робить авіабомбу керованою і більш точною, що дає змогу не спускати її з парашутом, а скидати заряд із літака, що летить на великій висоті. Бомба автономно планує в бік цілі багато кілометрів, у разі необхідності “підрулюючи” до неї.
За даними федерації американських учених, передбачається, що ці авіабомби також прийдуть на зміну приблизно 100 боєзарядам B61-3/-4, які є на базах у країнах-членах НАТО.
Наразі на шести базах у п’яти європейських країнах і Туреччині розміщено приблизно 100 ядерних тактичних авіабомб B61 у підземних сховищах.