США закликали своїх громадян терміново покинути Білорусь

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Посольство США в Мінську закликало своїх громадян, які перебувають у Білорусі, “негайно залишити цю країну” з огляду на закриття Литвою двох із шести прикордонних переходів. Про це йдеться в заяві дипломатичного представництва, опублікованій у понеділок, 21 серпня.

“Уряд Литви 18 серпня закрив два пункти пропуску на кордоні з Білоруссю Тверецюс/Відзи і Сумскас/Лоша. Наразі відкриті чотири прикордонні переходи: Лаворішкес/Котлова, Мядінінкай/Кам’яний, Райгардас/Привалка і Шальчинінкай/Беняконі. Уряди Польщі, Литви та Латвії заявили, що можливе подальше закриття пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю”, – йдеться в заяві Посольства США.

У зв’язку з тим, що відбувається, у дипмісії рекомендували американцям не відвідувати Білорусь.

“Не відвідувати Білорусь у зв’язку з тим, що білоруська влада продовжує сприяти неспровокованому нападу Росії на Україну, нарощуванню російських збройних сил у Білорусі, довільному застосуванню місцевих законів, можливості громадських заворушень, ризику затримання та обмеженій спроможності посольства надати допомогу громадянам США, що мешкають у Білорусі або прямують до неї”, – сказано в заяві.

Крім того, у Посольстві закликали громадян США, які перебувають у Білорусі, негайно покинути країну.

“Слід розглянути можливість виїзду через пункти перетину кордону, що залишилися, з Литвою і Латвією або літаком. Громадянам США не дозволяється в’їжджати до Польщі суходолом із Білорусі. Не слід виїжджати в Росію або в Україну”, – акцентували в диппредставництві.

Тим, хто вирішив здійснити поїздку до Білорусі, рекомендували проаналізувати ситуацію з особистою безпекою і скласти план дій на випадок непередбачених обставин, які не залежать від допомоги уряду США.

Джерело: https://by.usembassy.gov/alert-u-s-embassy-minsk-belarus-august-21-2023/