Стартував конкурс ФАО та ЄС на надання грантів мікро- й малим фермерам у Західній Україні на розвиток бізнесу

Київ. 25 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголосила про старт приймання заявок на другий цикл грантової програми, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС), для відновлення українського мікро- й малого фермерства.

“Ця стратегічна ініціатива спрямована на підтримку відновлення українських фермерів, які стикаються з проблемами, спричиненими впливом війни на агробізнес. Мета полягає в тому, щоб підтримувати виробництво, підвищити ефективність і прибутковість, а в довгостроковій перспективі зміцнити національні ланцюжки створення вартості й постачання”, – йдеться в повідомленні ФАО.

У другому циклі грантової програми зможуть взяти участь фермери Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Грантоодержувачі повинні будуть внести певну частку від загальних витрат. Водночас сума, яку вони покриватимуть, відрізнятиметься залежно від обраного ланцюжка доданої вартості – назви місця походження (НМП) або захищеного географічного зазначення (ГЗ).

Гранти виплачуватимуть у гривні (UAH) за обмінним курсом ООН у сумі до $10 тис. для малих сільгоспвиробників і $25 тис. для сільськогосподарських мікро- і малих підприємств, сільськогосподарських кооперативів й асоціацій виробників продукції з географічними зазначеннями (ГЗ).

Заявки прийматимуть через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 31 січня 2024 року.

Керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл пояснив, що програма грантів, яку фінансує ЄС, розроблена у такий спосіб, щоб допомогти агровиробникам інтегруватися в стійкі ланцюжки доданої вартості, поліпшити свої засоби до існування, збільшити зайнятість і розвиток сільських територій.

За словами голови ФАО в Україні П’єра Вотьє, перший грантовий цикл продемонстрував неабияку зацікавленість у проєкті серед представників аграрного сектору, які вимушені працювати в середовищі, що характеризується численними, складними й частковими потрясіннями для агробізнесу через розв’язану РФ повномасштабну війну проти України.

За інформацією ФАО, ця ініціатива показала хороші результати в рамках першого циклу, під час якого було відібрано 138 із 212 заявок, що надійшли до Державного аграрного реєстру. Загальна сума грантової підтримки сягнула $1,73 млн. Найпопулярнішими інвестиціями стало придбання тракторів, сонячних панелей, спеціалізованого виробничого й переробного обладнання для відповідного ланцюга доданої вартості.