Стефанішина: Жоден із лідерів вільної Європи сьогодні не наполягатиме на тому, щоб ми приділяли увагу саме російській мові

Київ. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина вважає, що жоден із лідерів Європи сьогодні не наполягатиме на тому, щоб Україна приділяла увагу саме російській мові.

“Під час підготовки цього висновку ми дуже багато разів застерігали Венеціанську комісію проти такого підходу, але, на жаль, наші коментарі не були почуті. Ми давно продемонстрували свою позицію, ухвалили і закон “Про медіа”, і закон “Про рекламу”, які мінімізують або навіть нівелюють усі можливості проникнення російської пропаганди в інформаційне поле України та через маскування під європейські канали”, – сказала Стефанішина в ефірі національного телемарафону в п’ятницю.

За її словами, така сама ситуація і з законодавством про національні меншини.

“Рішення, які стосуються саме членства України в ЄС, завжди ухвалюють політики, це політичні рішення. Очевидно, що жоден із лідерів вільної Європи сьогодні не наполягатиме на тому, щоб ми приділяли увагу саме російській мові. Більше того, такого поняття як російська національна меншина загалом в Україні не існує, тому що це не було предметом інтересу самої Російської Федерації”, – заявила Стефанішина.

Як повідомлялося, Венеціанська комісія рекомендує переглянути або уточнити низку положень закону “Про національні меншини (спільноти)”, зокрема вилучити зобов’язання щодо перекладу українською мовою інформації про публічні заходи або хоча б переглянути його на основі принципу пропорційності.