Київ. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Світові ціни на продовольство в червні продовжили зниження, йдеться в черговому огляді ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН).
Індекс цін на продовольство минулого місяця становив 122,3 пункту, що на 1,4% нижче за показник травня і на 23,4% нижче максимального рівня березня 2022 року.
Індекс цін на зерно в червні порівняно з травнем знизився на 2,1% і на 23,9% – у річному вираженні. Зниження пов’язане з падінням світових цін на всі основні зернові. Найбільше подешевшало фуражне зерно – на 3,4%.
Індекс цін на рослинні олії порівняно з травнем знизився на 2,4% і досяг найнижчого рівня з листопада 2020 року. “Зниження значення цього індексу зумовлено падінням світових цін на пальмову та соняшникову олії на тлі деякого зростання котирувань соєвої та ріпакової олій”, – пояснюється в огляді.
Індекс цін на молочну продукцію за місяць знизився на 0,8%, у річному вираженні – на 22,2%. “Зафіксоване в червні зниження пов’язане з падінням міжнародних цін на сир, зумовленим наявністю значної експортної пропозиції, передусім у Західній Європі, на тлі сезонного збільшення виробництва молока та деякого зниження роздрібного продажу”, – йдеться в огляді.
Індекс цін на м’ясо в червні практично не змінився, у річному вираженні – знизився на 6,4%. “Зростання міжнародних котирувань на м’ясо птиці та свинину в червні було практично повністю нівельоване зниженням котирувань на яловичину та баранину, – пояснили експерти. – Міжнародні ціни на м’ясо птиці продовжили зростання, що пояснюється високим імпортним попитом з боку Східної Азії. Своєю чергою, зростання цін на свинину пов’язане зі збереженням обмеженої пропозиції в провідних регіонах-виробниках, насамперед у Євросоюзі”.
Індекс цін на цукор у червні виявився на 3,2% нижчим за травневе значення і є його першим зниженням після безперервного чотиримісячного зростання. У річному вираженні міжнародні котирування все ще вищі на 29,7%. “Зафіксоване в червні зниження міжнародних цін на цукор зумовлене, головним чином, гарним урожаєм цукрової тростини в Бразилії та зниженим імпортним попитом у світі, особливо з боку Китаю – другого за обсягом імпортера цукру в світі”, – йдеться в огляді.
Індекс продовольчих цін ФАО – це середньозважений показник, що відстежує динаміку міжнародних цін на п’ять основних продовольчих товарних груп.