Згідно з останнім звітом Інституту міжнародних фінансів (IIF), обсяг світового суверенного боргу урядів зріс на 10 трильйонів доларів у першій половині 2023 року, досягнувши рекордних 307 трильйонів доларів.
Це свідчить про значне зростання порівняно з обсягом боргу у 2017 році, коли він склав 187 трильйонів доларів.
Високі процентні ставки, які переважають у багатьох країнах, спричинили різке збільшення загальної суми боргу. Поточний рівень боргу становить приблизно 336% від світового ВВП, що вище порівняно із четвертим кварталом 2022 року, коли цей показник знижувався протягом семи кварталів поспіль. Прискорення інфляції у світі було однією з основних причин зменшення коефіцієнта боргу, спонукаючи до підвищених витрат на позики та посилення критеріїв кредитування.
Розвинені ринки, такі як США, Великобританія, Японія та Франція, понесли більше 80% загального зростання боргу у першій половині 2023 року. У той час як у країнах, як Китай, Індія та Бразилія, спостерігається найбільше зростання на розвиваючихся ринках. За аналізами IIF, внутрішній державний борг знаходиться на “тривожному рівні” у багатьох країнах з розвиваючимися економіками, а глобальна фінансова архітектура ще недостатньо готова до цього виклику.