TotalEnergies і ДНКАР розпочали видобуток у рамках I фази розробки ГКР Абшерон на Каспії

Баку. 10 липня. ІНТЕРФАКС-АЗЕРБАЙДЖАН – Французька TotalEnergies і Держнафтокомпанія Азербайджану (ДНКАР, SOCAR) розпочали видобуток у рамках першої фази розробки газоконденсатного родовища Абшерон у Каспійському морі.

“TotalEnergies та її партнер за проєктом, компанія SOCAR, оголосили про початок видобутку в рамках першої фази розробки газоконденсатного родовища Абшерон. У рамках цієї фази заплановано видобути 4 млн кубометрів газу на добу і 12 тис. барелів конденсату на добу. Газ продаватимуть на внутрішньому ринку Азербайджану”, – ідеться у пресрелізі TotalEnergies, опублікованому на сайті компанії.

Розробка Абшерона забезпечує додаткові поставки газу для задоволення попиту “за конкурентоспроможної технічної вартості та низької інтенсивності викидів парникових газів” відповідно до стратегії TotalEnergies.

Розробкою родовища займається Joint Operating Company of Absheron Petroleum B.V. (JOCAP), заснована SOCAR Absheron (50%) і Total E&P Absheron (50%). Контракт підписано строком на 30 років. Контрактна площа становить 747 кв. км.

Блок Абшерон розташований за 100 км від Баку на глибині моря 500 метрів. У 2019 році ДНКАР і Total завершили буріння видобувної та оціночної свердловини “ABD-001” глибиною 7 тис. 411 метрів на родовищі. Його запаси становлять 350-360 млрд кубометрів газу і 100 млн тонн конденсату.

Розробка здійснюватиметься поетапно. На першому етапі обсяг видобутку становитиме 1,5 млрд кубометрів на рік. На піку видобуток може становити близько 5 млрд кубометрів газу на рік. Також на родовищі щодоби підійматимуть близько 10 тис. барелів конденсату.