У ЄС оголосили про пакет додаткових заходів підтримки Молдови

Брюссель. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Єврокомісія (ЄК) і Європейська зовнішньополітична служба оприлюднили в середу розроблений ними пакет заходів підтримки Молдови з метою “наблизити країну до Європейського Союзу”.

“Сьогоднішнім пакетом ЄС показує, що ми підтримуємо Молдову і працюватимемо над прискоренням вашої європейської інтеграції та реформ. Майбутнє Молдови – в ЄС”, – сказала голова ЄК Урсула фон дер Ляєн.

У комюніке Єврокомісії називаються п’ять пріоритетів, які передбачає пакет підтримки Молдови.

Ідеться про економічний розвиток, підтримку реформ, гарантування енергетичної безпеки, зміцнення безпеки, протидію маніпулюванню інформацією та втручанню з-за кордону, включно з дезінформацією.

У повідомленні ЄК зазначено, що Молдова “стикається зі значними викликами, включно з великою кількістю біженців, інфляцією, загрозами її енергопостачанню, порушеннями її повітряного простору, а також безліччю гібридних дій, таких як дезінформація та кібератаки”.

У документі пояснюють, що оголошені заходи передбачається профінансувати за рахунок перерозподілу коштів у результат запропонованого Єврокомісією 20 червня перегляду довгострокового бюджету ЄС на 2021-2027 роки.

У Брюсселі нагадали, що ЄС уже мобілізував 1,2 млрд євро, щоб “допомогти Молдові впоратися з численними кризами з осені 2021 року”.