Учора сталися аварії на високовольтній лінії у двох областях – Міненерго та "Укренерго"

Київ. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – 22 червня сталася аварійна ситуація на лінії 330 кВ оператора системи електропередачі (НЕК “Укренерго” – ІФ) у Рівненській і Волинській областях, повідомило Міністерство енергетики у п’ятницю.

“Учора сталася аварійна ситуація на лінії 330 кВ оператора системи електропередачі в Рівненській і Волинській областях. Зафіксовано тимчасове знеструмлення лінії. Причини уточнюються”, – зазначили у відомстві.

У свою чергу, як поінформували в “Укренерго”, за вчорашню добу в магістральних мережах було зафіксовано кілька технічних ускладнень у роботі, які не призвели до відключення споживачів.

“Однак через технологічні проблеми в мережах обленерго тимчасово відключалися споживачі в деяких областях”, – доповнили в НЕК.

Як пояснили в “Укренерго”, першочергова причина ускладнень у роботі мереж – це наслідки пошкоджень через масовані обстріли росіянами енергетичної інфраструктури, що тривали протягом осінньо-зимового періоду.

“На всіх пошкоджених об’єктах тривають активні ремонтні роботи. Однак можуть бути приховані пошкодження, які дають про себе знати через значний час після атак. Такі невидимі спочатку недоліки за кілька місяців роботи під навантаженням можуть перетворитися на значні пошкодження і потребують додаткового часу для ремонтів”, – прокоментували в компанії.

Крім того, за інформацією Міненерго, через технологічні порушення відключалися лінії електропередачі в Чернівецькій області, внаслідок чого тимчасово знеструмлювалися майже 5 тис. споживачів, а також у Київській області, де без світла залишаються 1,3 тис. абонентів.

“Крім того, через технологічні порушення відключалися лінії електропередачі операторів системи розподілу електроенергії в Тернопільській і Житомирській областях. Споживачі не знеструмлювалися”, – доповнили в міністерстві.

У свою чергу, за інформацією Міненерго, з боку ворога триває терор прифронтових і прикордонних із Росією областей.

“У Донецькій області через обстріли знеструмлювався 31 населений пункт, у Запорізькій області – 18 населених пунктів. Також через попередні обстріли знеструмлена частина споживачів у Харківській, Херсонській, Сумській і Чернігівській областях”, – констатували в міністерстві.

Минулої доби імпорт та експорт електроенергії не здійснювався.

Джерела: https://t.me/energyofukraine/573

https://t.me/Ukrenergo/2155