Київ. 25 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Український інститут книги (УІК) стурбований тим, що держава не може профінансувати витрати видавців за програмами інституту.
“Державна установа “Український інститут книги” висловлює своє занепокоєння щодо ситуації, яка склалася з оплатою проєктів, виконаних українськими та іноземними учасниками за програмами інституту, реалізованими у 2023 році за КПКВК 3801560 “Забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі”, – ідеться у зверненні УІК до міністра фінансів та голови Державної казначейської служби.
Зазначається, що загальна сума заборгованості за програмами інституту становить 44 млн 935 тис 482 грн, зокрема: мистецький конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на випуск книжкової продукції за встановленими тематичними пріоритетами (131 договір, заборгованість на суму 33 млн 131 тис 915 грн.); мистецький конкурс культурно-мистецьких проєктів на організацію та проведення заходів із просування читання (п’ять договорів, заборгованість на суму 1 млн 790 тис. 415 грн.); програма підтримки перекладів 2023 (55 договорів, заборгованість на суму 10 млн 13 тис. 150 грн).
“Звертаємо увагу на те, що в межах програми підтримки перекладів Translate Ukraine кошти не отримали іноземні видавці, які вклали в кожен проєкт власні кошти. Це ставить під сумнів подальшу співпрацю Українського інституту книги з ними. Після розголосу нам буде іще складніше знайти тих, кого цікавить видання українських книжок за кордоном у наступних роках. До того ж, переклади з української все ще не мають достатнього попиту в різних країнах, а відсутність оплати вже зреалізованих проєктів лише ускладнить позицію української книги в світі”, – нарікають в УІК.
У відомстві наголосили, що, незважаючи на повномасштабне вторгнення, українські та іноземні учасники відгукнулися й підтримали проєкти, покликані розвивати українську культуру та книговидання зокрема. “Нам дуже прикро, що держава не може відшкодувати витрати, таким чином ще дужче погіршуючи ситуацію, в якій опинилася українська книговидавнича сфера. Сподіваємося на швидке та результативне рішення”, – йдеться в повідомленні.