1 листопада, Велика Британія, Сполучені Штати Америки, країни Європейського Союзу, Австралія та Китай, підписали Декларацію Блетчлі, в якій заявили, що штучний інтелект може становити “катастрофічний ризик” для людства.
Ця декларація була оприлюднена на офіційному веб-сайті уряду Великої Британії після підписання на першому дні саміту з безпеки штучного інтелекту, організованому британською владою.
За словами прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака, який вирішив провести цей саміт, моделі штучного інтелекту розвиваються занадто швидко і без належного нагляду. Південна Корея та Франція також планують провести подібні саміти в майбутньому.
Під час саміту міністерка торгівлі США Джина Раймондо та віцеміністр науки і технологій Китаю Ву Чжаохуей виступили на одній сцені, що було оцінено журналістами як “рідкісне явище глобальної єдності”. Раймондо також оголосила про створення Американського інституту безпеки штучного інтелекту, який буде функціонувати в межах Національного інституту стандартів і технологій США.
2 листопада Україна також приєдналася до Декларації Блетчлі.
Декларація визнає, що штучний інтелект вносить великий внесок у різні сфери життя, але при цьому створює значні ризики, які можуть виникнути через неправильне використання, недостатній контроль або невивчені можливості штучного інтелекту. Декларація підкреслює необхідність міжнародної співпраці для вирішення цих ризиків і покликана сприяти виявленню та розробці відповідної політики з безпеки в країнах-підписантах.