Україна спільно з французькою EDF почне будівництво сучасних електромереж із Запорізької області – Міненерго

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна в рамках підписаного в червні 2023 року меморандуму між Міністерством енергетики та EDF International Networks (Франція) розпочне реалізацію проєкту будівництва сучасних електромереж із Запорізької області, повідомила пресслужба міністерства.

За її даними, під час зустрічі сторони обговорили адміністративні, фінансові та технічні аспекти реалізації пілотного проєкту.

Заступник міністра Ярослав Демченков нагадав, що системи розподілу е/е зазнали найбільших пошкоджень унаслідок російських атак.

За його словами, інвестиції в розвиток систем розподілу сприятимуть залученню коштів для суміжних сервісів, зокрема, розвиток систем накопичення енергії, балансування, мікромережі та електромобільність.

Водночас, зазначив Демченков, важливо забезпечити фізичний розвиток мереж, оптимізувати операційні витрати, водночас підвищуючи їхню ефективність і мінімізувавши втрати електроенергії.

“Економічне відновлення країни висуває високі вимоги і до майбутніх мереж. Вони мають бути стійкими, гнучкими, ефективними та надійними, інтегрованими відповідно до потреб розвитку нових об’єктів економіки та генерації, зокрема ВДЕ, у повному обсязі задовольняти попит на розподіл електроенергії. Співпраця з нашими французькими партнерами допоможе реалізувати відповідні завдання та наблизити стандарти послуг із розподілу до найкращих показників міжнародних практик”, – сказав Демченков, якого цитує пресслужба.

Після успішної реалізації пілотного проєкту в Запорізькій області досвід співпраці з відновлення розподільчих мереж заплановано застосувати в інших регіонах України.

Джерело: https://t.me/energyofukraine/623