Україна у вересні експортувала морськими шляхами майже 50 тис. тонн продукції – Мінагрополітики

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Морським шляхом з України впродовж вересня вдалося експортувати майже 50 тис. тонн продукції, серед якої не лише сільгосппродукція, а й інші товари, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Маю нагадати, що Україна з РФ не укладала зернову угоду. Коли була зернова угода, Україна підписувала її з Туреччиною і ООН, а там уже Туреччина й ООН певні документи фіксували з РФ. Тому і нині Україна не розглядає якихось варіантів із РФ, а продовжує працювати у своєму напрямі”, – наголосив заступник міністра.

У Мінагрополітики прогнозують, що зернових буде зібрано 57 млн тонн, а олійних – майже млн тонн. Україна може орієнтуватися на валовий урожай у межах 79-80 млн тонн, повідомив Висоцький.

Він зазначив, що наразі працюють кілька напрямків для агроекспорту: Дунайським регіоном, залізницею та автомобільним вантажним транспортом через сухопутні коридори. Міністр агрополітики у вівторок під час переговорів із польським і литовським колегами погодив перенесення ветеринарного та фітосанітарного контролю для агропродукції, що прямує транзитом до портів Латвії.

За його словами, “крок за кроком триває робота”, щоб збільшити транзит через Польщу. Наразі Україна очікує ухвалення рішень сусідніми державами за запропонованою методикою верифікації експорту пшениці, ріпаку, кукурудзи та соняшнику, нагадав заступник міністра.

За інформацією Висоцького, до запровадження обмежувальних заходів, зокрема Польщею, приблизно 9% усього аграрного експорту постачали до Польщі або він прямував транзитом через цю країну. Із запровадженням заборони на імпорт чотирьох культур усі інші товари безперешкодно експортувалися до Польщі та прямували через неї до країн призначення.

Заступник міністра сказав, що підраховувати збитки наразі не варто, важливіше зосередитися на експорті виробленої в нинішньому сезоні продукції.

“Кілька місяців зерно можна тримати на зберіганні. Якщо заходи, які ми готові спільно застосувати, запрацюють, повноцінно відновиться експорт і запрацює транзит, то можна встигнути експортувати агропродукцію без значних втрат. Намагатимемося ці питання врегулювати. І за підсумками року, щоб робота системи стала позитивною”, – резюмував заступник міністра.

Джерело: https://t.me/mapfu2022/2430