Київ. 16 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна розраховує на допомогу міжнародних партнерів в облаштуванні нового табору для російських військовополонених, але з бюджету буде профінансовано розробку проєктної документації, саме функціонування табору залежатиме від інтенсивності обміну військовополоненими, наголошує міністр юстиції України Денис Малюська.
“Ми дуже розраховуємо, що нам допоможуть наші міжнародні партнери, оскільки табір, який зараз функціонує, було облаштовано… коштом наших західних партнерів, насамперед “Червоного хреста” і Канади. Сподіваємося, що так буде і з новим табором для військовополонених”, – сказав міністр юстиції в четвер в ефірі Національного телемарафону.
Водночас він наголосив: “Нам не вдасться повністю уникнути витрат із бюджету. Принаймні, ми думаємо, що кілька мільйонів гривень нам необхідно буде витратити на розробку проєктної документації, а далі вже підхоплять наші західні партнери”.
За словами Малюськи, всі невійськові витрати, зокрема й витрати на табір для військовополонених, покриваються коштами західних партнерів.
“Для чого ми взагалі змушені дбати про певний рівень таборів для військовополонених? Це не тільки наше юридичне зобов’язання дотримуватися Женевської конвенції, а й принцип того, хто ми – варвари, як РФ, чи частина цивілізованого суспільства”, – додав міністр.
Відповідаючи на запитання про те, скільки коштує утримання військовополоненого та чи може він сам себе забезпечити, виконуючи певні роботи, Малюська сказав: “Сам себе військовополонений забезпечити не може, тому що робота військовополонених не є кваліфікованою. Відповідно, дохід від такої діяльності не є значним”.
Щодо безпосередньо витрат, то, як пояснив міністр, вони залежатимуть від ступеня готовності міжнародних партнерів профінансувати новий табір для військовополонених.
Водночас Малюська наголосив: “У нас немає стовідсоткової гарантії, що другий табір, який ми запускаємо, реально функціонуватиме впродовж тривалого часу, тому що наповнення таборів сильно залежить від інтенсивності обміну полоненими. Якщо якісь масштабні обміни військовополоненими відбудуться протягом якогось короткого періоду, то необхідність у запуску нового табору буде відкладена”.
“Наше завдання – бути готовими. За нашими підрахунками, табір знадобиться вже найближчим часом, оскільки кількість військовополонених зростає щодня, вона значна. Відповідно, ми маємо бути готові продемонструвати умови тримання нашим партнерам і міжнародним організаціям”, – підсумував міністр юстиції.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України виділив 3,2 млн грн на перепрофілювання Могилів-Подільської виправної колонії на табір для тримання військовополонених. Згідно з розпорядженням №1005 від 3 листопада, уряд виділив Міністерству юстиції 3 198,6 тис. грн для здійснення заходів із перепрофілювання державної установи “Могилів-Подільська виправна колонія (№114)” Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань на табір для тримання військовополонених.