Українці можуть недоотримати 10 млрд. дол. компенсацій за постраждале від агресії РФ житло

Згідно з експертами на прес-конференції «Відновлення: оцінка збитків завданих РФ на кейсах Бучі», існуючу методику оцінки визначення збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, необхідно доповнити врахуванням витрат на розробку проєктної документації, підготовку інженерних мереж та утилізацію сміття. В іншому випадку українці можуть недоотримати приблизно 10 мільярдів доларів компенсацій за зруйноване житло.

 

Проєкт “Розробка науково-обгрунтованих пропозицій до методик визначення шкоди щодо зруйнованих будівельних конструкцій та їх збитків від втрати житлових і громадських будівель, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації” був реалізований в рамках програми ПРООН “Посилення відновлення в Україні на основі фактичних даних” і отримав підтримку Київської школи економіки (KSE) та ГО “Міжнародний клуб ділових людей”. Проєкт включав обстеження технічного стану пошкоджених об’єктів в місті Буча та фіксацію стану пошкодженої будівлі в центрі Миколаєва, яка постраждала від ракетного удару влітку 2023 року.

 

За словами експертів, наразі витрати, пов’язані з розробкою проєктної документації, підготовкою інженерних мереж, обстеженням об’єктів та вивезенням будівельного сміття не включаються в повний обсяг витрат, які компенсуються. Такі невраховані витрати становлять не менше 20% загальної вартості робіт з відновлення. Урахування цих витрат у методиці оцінки збитків дозволило б українцям отримати справедливу компенсацію за втрати, заподіяні агресією Російської Федерації. Загальна шкода для житлового сектору України внаслідок агресії оцінюється в Світовому банку.

 

Автор: Марічка Хижа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *