"Укренерго" успішно застосовує технологію ремонтних робіт на високовольтних ЛЕП під напругою

Київ. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Фахівці НЕК “Укренерго” успішно застосовують технологію ремонтних робіт на високовольтних ЛЕП під напругою, вперше використану компанією у 2019 році.

“Наші фахівці проводять унікальні роботи на високовольтних лініях електропередачі під напругою, яка у 3,5 тисячі разів вища, ніж у розетці, та на висоті 12-поверхового будинку”, – зазначили в компанії.

Як пояснили в НЕК, ремонт високовольтної лінії традиційно потребує її відключення.

“В залежності від складності робіт вони можуть тривати від годин до декількох днів. З відключенням напруги споживачів довелось би заживлювати за резервними схемами, яких зараз не так багато. Також надійність такого живлення була б значно зменшена”, – прокоментували в “Укренерго”.

Водночас роботи під напругою, які можуть виконувати лише декілька операторів енергосистем Європи, непомітні для споживачів, оскільки їх постачання е/е в цьому разі не обмежується.

В Україні такі роботи вміють робити лише 45 фахівців “Укренерго”, які мають відповідну підготовку.

“У 2022 році у такий спосіб ми замінили близько сотні пошкоджених елементів на високовольтних лініях напругою 330-750 кВ без їх відключення. Це дозволило компанії зберегти майже 4 млн грн за рахунок зниження технологічних втрат електроенергії”, – наголосили в НЕК.

Технологія робіт під напругою розроблена “Укренерго” і вперше була застосована у 2019 році, доповнили в компанії.

Джерело: https://t.me/Ukrenergo/2183