"Укрзалізниця" зареєструвала "дочку" в Польщі для виходу на ринок ЄС

Київ. 13 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – АТ “Укрзалізниця” (УЗ) наприкінці червня зареєструвала майбутнього європейського оператора ТОВ “Ukrainian Railways Cargo Poland” (Варшава, Польща), що здійснюватиме перевезення між Україною та європейськими країнами, повідомила пресслужба “УЗ” у четвер.

“Головним принципом роботи нашого міжнародного підрозділу будуть тісні зв’язки з іноземними партнерами, прозорість і конкуренція для гідного представлення “Укрзалізниці” на міжнародній арені”, – зазначив голова правління “УЗ” Євген Лященко.

Зазначається, що Ukrainian Railways Cargo Poland на першому етапі своєї роботи надаватиме комплексну послугу вантажоперевезень – з України до кінцевих пунктів призначення в Європі та у зворотному напрямку, координуватиме роботу з європейськими операторами, власниками вантажу, прикордонними переходами, оперуючи рухомим складом колії 1435 мм і 1520 мм. Компанія також контролюватиме рухомий склад “УЗ” за кордоном.

Згідно з релізом, стратегія роботи міжнародного підрозділу перебуває на фінальній стадії розроблення і буде затверджена найближчим часом наглядовою радою “Укрзалізниці”.

Як повідомлялося, раніше компанія вже придбала 40 цистерн для перевезення нафтопродуктів європейською колією, які спочатку використовувала для імпорту дизеля для власних потреб, а наразі виконує з їхньою допомогою замовлення для таких великих операторів ринку, як ОККО, WOG, UPG на маршруті з Констанци.

Також заплановано докупити ще 120 цистерн цього року, а також до кінця першого кварталу наступного року 80 платформ для перевезення контейнерів і контрейлерів.

Джерело: https://www.uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/615632/