Уряд скасує отримання неактуальних дозволів на роботу з дикими та червонокнижними тваринами і рослинами

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону, що має позбавити бізнес необхідності отримувати неактуальні дозволи для роботи у сфері охорони довкілля, розроблений Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, повідомила пресслужба Мінекономіки.

Згідно з ухваленим на засіданні уряду 7 липня законопроєктом, в Україні буде скасовано шість дозволів: на ввезення/вивезення за кордон тварин і рослин, на утримання диких тварин у неволі, їхнє схрещування, переселення й акліматизацію, на розведення червонокнижних тварин, а також на полювання на мисливських тварин із науковою метою і збирання пташиних яєць.

“Усі ці інструменти втратили актуальність, а протягом минулого року жодного такого документа видано не було. Рекомендації скасувати ці дозволи було ухвалено на засіданні Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції 9 лютого 2023 року”, – зазначили в Мінекономіки.

Згідно із законопроєктом також дозволено отримувати інші дозволи у сфері охорони довкілля в електронній формі, законодавчо визначено строки та платність цих послуг, перелік документів, необхідних для їх отримання, підстави відмови та анулювання дозволів.

У Мінекономіки нагадали, що за п’ять місяців реформи дерегуляції уряд переглянув понад 800 інструментів регулювання роботи бізнесу.

Джерело: https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=d6e1e2c1-341a-4aab-bcf9-e865f519eda4&title=UriadSkhvalivZakonoproekt