USAID АГРО передасть українським фермерам добрива для весняної посівної кампанії

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Уряд США в рамках ініціативи AGRI-Україна безоплатно надасть 7 тис. українських агровиробників мінеральні добрива для весняної посівної 2024 року, повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Згідно з повідомленням, через Програму USAID АГРО українським агровиробникам передадуть 14 тис. тонн добрив. Кожен учасник зможе отримати до 2 тонн мінерального добрива (карбаміду) на господарство.

Реєстрація на отримання допомоги відбудеться в Державному аграрному реєстрі (ДАР) у розділі “Доступні програми” – USAID АГРО_карбамід під ярі зернові та олійні в сезоні 2024 року.

Отримати допомогу можуть агровиробники, які мають в обробітку від 5 до 500 га у будь-якій області України (за винятком тимчасово окупованих територій), вирощують зернові або олійні культури, зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи-підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства, та відповідають іншим умовам програми.

Погоджені заявники, які обробляють від 5 до 20 га землі (власна та орендована), отримають по 1 тонні добрива, а ті, які обробляють від 20 до 500 га, – по 2 тонни. Пріоритетність в отриманні добрив матимуть господарства, власниками або заявниками яких є жінки (згідно з інформацією в системі ДАР).

Подання заявок триватиме з 1 до 14 листопада.

Видача добрив планується на листопад-грудень 2023 року.

У USAID зазначили, що через порушену логістику, низькі ціни на зерно та виснаження власних ресурсів невеликі фермери часто не можуть придбати необхідні добрива. Згідно з опитуванням Мінагрополітики, під майбутній урожай-2024 внесення добрив очікується на рівні, удвічі меншому за агрономічну потребу (47%). Повністю забезпечити свою потребу в добривах готові лише 10% респондентів, серед яких великі та середні виробники.

Програма роздачі добрив є частиною діяльності USAID АГРО в межах ініціативи AGRI-Україна. Близько 8,2 тис. фермерів навесні 2023 року отримали добрива та насіння кукурудзи й соняшнику, а близько 12 тис. фермерів отримали добрива під час осінньої посівної-2023.

Підтримка USAID АГРО також забезпечила потребу аграріїв у насінні та добривах для посівної площі близько 370 тис. га, що дало змогу виростити понад 110 тис. тонн насіння соняшнику та збільшити врожайність, зібравши додатково 220 тис. тонн зернових.

Джерело: https://t.me/mapfu2022/2552