Усна оцінка Єврокомісії Україні констатує прогрес у виконанні умов, необхідних для початку переговорів про членство

Брюссель. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейська комісія вважає, що із семи умов, які Україна як країна – кандидат у члени Європейського Союзу має виконати для початку переговорів про членство, дві виконано в повному обсязі, у виконанні однієї досягнуто хорошого прогресу, решті надано оцінку “деякий прогрес”.

Згідно з документом, який має агентство “Інтерфакс-Україна”, з погляду Єврокомісії повністю виконано умови, що стосуються органів судової влади та засобів масової інформації. “Хорошого прогресу” досягнуто щодо реформи Конституційного Суду.

Оцінку, сформульовану як “деякий прогрес”, надано процесу деолігархізації, питанню національних меншин, боротьбі з корупцією, де “потрібне зміцнення і гідний довіри послужний список”, та боротьбі з відмиванням грошей і реформуванням правоохоронних органів, де “необхідно посилити систему боротьби з відмиванням грошей”.

У Європейській комісії вважають, що Україна має “зосередитися на внесенні поправок у процедуру відбору суддів Конституційного Суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії та розпочати відбір”. Також Україна має вжити “подальших системних заходів і створити послужний список у справах про корупцію на високому рівні”. Крім того, в ЄК наголошують на необхідності для України привести законодавство про боротьбу з відмиванням грошей у відповідність до міжнародних стандартів і виконати рекомендації Венеціанської комісії у сфері деолігархізації та національних меншин.

У пояснювальній записці зазначено, що оцінку “виконано” дають у разі, якщо реалізовано все, “добрий прогрес” дають виконаним на більш ніж 50%, тобто якщо вжито важливих заходів, але деякі ще не втілено, оцінку “певний прогрес” дають виконанню менш як 50%, де вжито декількох заходів, але важливі заходи/кроки все ще очікуються, і “немає прогресу”, якщо не було зроблено пріоритетних кроків.

Щодо Молдови, то ЄК поставила Кишиневу дев’ять умов, з яких три виконано, у двох досягнуто “хорошого прогресу” і в чотирьох – “деякого прогресу”.

Щодо Грузії, яка має виконати 12 умов, щоб отримати статус кандидата, три виконано, щодо семи досягнуто “певного прогресу”, щодо однієї – “обмежений прогрес” і щодо ще однієї, а саме плюралізму засобів масової інформації, – “жодного прогресу”.

Як відомо, у четвер у рамках неформального засідання Європейської ради із загальних питань усну оцінку, яка є проміжною, представить профільний єврокомісар Олівер Варгеї.