УВЕА в рамках URC2023 підписала меморандум про співпрацю з RenewableUK

Київ. 22 червня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА) в рамках URC2023 підписала меморандум про співпрацю з найбільшою асоціацією Великої Британії RenewableUK.

Як повідомила УВЕА в пресрелізі в четвер інтернет-порталу “Енергореформа”, метою меморандуму про взаєморозуміння є посилення співпраці, обмін знаннями, розвиток ринку і торгівлі між секторами відновлюваної енергетики країн-підписантів.

“Через нашу співпрацю з RenewableUK ми робимо сміливий крок до використання потенціалу відновлюваної енергетики. Меморандум закладає основу для плідної співпраці, спрямованої на економічне зростання, обмін знаннями та розвиток енергетичних ринків обох країн”, – зазначив заступник голови УВЕА Олександр Подпругін, слова якого наведено в повідомленні.

Він наголосив, що ця співпраця особливо важлива для України як знак безперервної підтримки в боротьбі з російською агресією.

“Виклики, які стоять перед нашою країною, та наші амбітні цілі сталого розвитку вимагають від України величезних зусиль і реальної технологічної та промислової співпраці з нашими справжніми партнерами”, – пояснив Подпругін.

За словами комерційної директорки Renewable UK Вікі Мант, які також наведено в пресрелізі, угода про тісну співпрацю з УВЕА є реальним прикладом того, як Велика Британія може практично продемонструвати підтримку, створивши основу для сприяння майбутньому процвітанню України.

“Ми будемо тісно співпрацювати, обмінюючись інформацією про останні розробки в галузі чистих технологій, політики у сфері відновлюваної енергетики та найкращими практиками, щоб ми могли швидше впроваджувати проєкти в обох країнах за підтримки міжнародних інвесторів”, – сказала вона.

Мант також відзначила будівництво Тилігульської ВЕС під час війни, зазначивши, що це красномовно свідчить про рівень відданості України справі нарощування потужностей ВДЕ, і Велика Британія готова допомогти їй домогтися ще більшого.

Як повідомлялося, згідно з презентованою на URC2023 міністром енергетики Германом Галущенком енергостратегією України до 2050 року, Україна має потенціал наростити потужності вітрової генерації – до 140 ГВт, на що необхідно $134 млрд, сонячної – до 94 ГВт (потреба в $62 млрд), накопичувачів енергії (energy storage) – до 38 ГВт ($25 млрд), атомної генерації – до 30 ГВт ($80 млрд), ТЕЦ і біоенергетичних потужностей – до 18 ГВт (немає даних щодо необхідного обсягу фінансування), гідрогенерації – до 9 ГВт ($4,5 млрд). Крім того, зазначено, що близько $72 млрд необхідно для розвитку водневих технологій, $5 млрд – систем передачі, $4,5 млрд – гідроенергетики.

Енергохолдинг ДТЕК у травні 2023 року ввів в експлуатацію першу чергу Тилігульської ВЕС у Миколаївській області з 19 турбінами потужністю 114 МВт із загальної заявленої потужності 500 МВт.