В. о. голови правління Експортно-кредитного агентства Руслана Гашева призначено головою правління

Київ. 21 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Наглядова рада Експортно-кредитного агентства (ЕКА) 18 серпня призначила в. о. голови правління Руслана Гашева головою правління, повідомляють у системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з повідомленням, наглядова рада також призначила Євгенія Гарбара членом правління ЕКА.

Останніми роками Гарбар обіймав посади: директора з ризиків Банку інвестицій та заощаджень (2021-2023 рр.), старшого економіста департаменту банківського нагляду, куратора в Національному банку України (2020-2021 рр.), директора з ризиків (CRO), виконавчого директора KF.UA, Forza credit, Forza24, “Гарант-Фактор”, “Гарант-Фактор плюс” (2019-2020 рр.), а також керівні посади у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (2016-2020 рр.).

Як повідомлялося, ЕКА було створено для стимулювання експорту товарів (робіт, послуг) українського походження. Агентство на добровільних та комерційних засадах здійснює страхування, перестрахування, надає гарантії за договорами, що забезпечують розвиток експорту. Єдиним акціонером ПрАТ “Експортно-кредитне агентство” є держава в особі Кабінету Міністрів України. Управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі ЕКА, здійснює Кабмін через уповноважений орган управління – Міністерство економіки України.

Національний банк із 7 січня 2023 року отримав повноваження з регулювання діяльності Експортно-кредитного агентства.

Як повідомлялося, Мінекономіки 23 червня 2023 року затвердило склад нової наглядової ради ЕКА. До неї увійшли незалежні члени Сергій Карпенко, Данило Федорчук, Денис Гарасюта та представники держави – Тарас Качка, Олексій Соболев. Пізніше наглядова рада обрала Сергія Карпенка своїм головою, а Тараса Качку – заступником голови.