В Україні гармонізують вимоги до фруктових соків із європейськими

Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство аграрної політики і продовольства має намір оновити вимоги до фруктових соків і низки подібних харчових продуктів, призначених для споживання людиною, щоб привести у відповідність нормативну базу України із законодавством Європейського Союзу.

Розроблений ним відповідний проєкт наказу опубліковано в четвер для обговорення на сайті відомства.

Згідно з пояснювальною запискою, окрім гармонізації вимог ця ініціатива спрямована також на реалізацію права споживачів на отримання достовірної інформації про продукцію, представлену на ринку.

Згідно з документом, зокрема, запропоновано затвердити вимоги до термінології, якісних характеристик, маркування, етикетування фруктових соків і деяких подібних харчових продуктів для забезпечення безперешкодного функціонування ринку і створення умов для інформування споживачів про властивості цих продуктів, зокрема шляхом їх маркування.

При цьому запроваджуються низка нових термінів із роз’ясненнями до них, таких, зокрема, як ароматичні препарати, соки з концентратів, відновлені соки, екстраговані, зневоднені, порошкоподібні, концентровані, а також фруктові пюре, їхні похідні та нектари. Також подано рекомендації щодо різних відсотків вмісту натурального соку і цукрів у фруктових напоях.

В одному з додатків подано рекомендації щодо використання особливих (загальновідомих зарубіжних – ІФ-У) назв для фруктових соків і схожих харчових продуктів.

У документі наголошується, що фруктові соки та деякі подібні харчові продукти, що відповідають вимогам, які діяли до набуття чинності опублікованого наказу, зможуть перебувати в обігу до настання кінцевої дати споживання або завершення мінімального терміну придатності продукту, але не більше ніж три роки після ухвалення наказу.

Пропозиції та зауваження до документа приймають протягом місяця з дня його оприлюднення.

Джерело: https://minagro.gov.ua/npa/proekt-nakazu-pro-zatverdzhennya-vimog-do-fruktovih-sokiv-ta-deyakih-podibnih-harchovih-produktiv