В Україні стартує національний проєкт із популяризації англійської мови Future Perfect – Мінкультури

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Україні стартує національний проєкт із популяризації англійської мови Future Perfect, повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

“Проєкт Future Perfect покликаний офіційно зробити англійську мовою міжнародного спілкування в Україні, відкрити кожному українцю нові можливості для професії та особистого розвитку, допомогти конкурувати на світовому ринку та отримувати високу зарплату”, – ідеться в повідомленні.

Координуватиме мовну програму Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки та Мінкультури.

Згідно з повідомленням, мовна програма Future Perfect допоможе розширити застосування англійської мови в публічних сферах суспільного життя, стимулюватиме вивчення мови для кожної з груп: освітян, держслужбовців, підприємців, громадян та органів місцевого самоврядування. Також програма Future Perfect передбачає продукти та сервіси, які допоможуть вивчити англійську мову в зручному та доступному форматах.

“Перші з них – Empower і Promova. Платформа для вивчення мов із персоналізованим підходом Promova пропонує українцям Premium-доступ до всіх мовних курсів на три роки. А онлайн-платформа для вивчення англійської Empower від Кембриджського університету доступна для українських викладачів і студентів”, – ідеться в повідомленні.

Серед іншого зазначено, що функціонування англійської як мови міжнародного спілкування в Україні має бути врегульовано на державному рівні.

“Тому МКІП у співпраці з іншими відомствами розробило відповідний проєкт закону, який розширить сферу застосування англійської мови та створить умови для її опанування… Під час розроблення закону насамперед ставилось завдання встановити мотиваційні чинники, які стимулювали б державних службовців вчити англійську мову. Законодавство не висуває вимог одразу вивчити мову, ми усвідомлюємо, що для цього потрібен час. Тому для всіх вимог у законі встановлено терміни. Крім того, у законопроєкті майже першою стоїть фраза, що він не обмежує сферу використання української мови”, – зазначив в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.