ВАР закликала застосувати контрзаходи проти країн ЄС, які продовжили заборону на імпорт української агропродукції

Київ. 19 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) вважає неприпустимим продовження Польщею, Угорщиною та Словаччиною ембарго на українську агропродукцію, підтримує позов Міністерства економіки України, направлений до Світової організації торгівлі (СОТ), і закликає Кабінет Міністрів вивчити можливість застосування додаткових контрзаходів щодо зазначених країн.

“Окремі країни обмежують не тільки імпорт, а й транзит нашої продукції. Робиться це як відкрито, так і приховано, застосовуючи проти наших аграрних товарів, які прямують у порти до третіх країн, різні бюрократичні важелі”, – повідомила пресслужба асоціації.

У ВАР відзначили неприпустимість застосування обмежувальних заходів проти експорту аграрної продукції з України під час війни. Це послабило економіку країни на сотні мільйонів євро.

“Найбільша у світі країна військовим шляхом заблокувала пересування українських цивільних суден на морі, тотально мінує наші території, обстрілює зерносховища та відверто краде наш урожай. Вважаємо, що продовження заборони на імпорт сільгосппродукції грає на руку злочинній кремлівській владі”, – наголосили в бізнес-об’єднанні.

У ВАР звернули увагу та той факт, що Польща та Угорщина розширили список заборонених до ввезення на їхню територію товарів. Раніше ембарго поширювалося на чотири види аграрної продукції. Тепер Угорщина запроваджує заборону на 24 види, Польща додає до заборони на імпорт ще борошно та корми з України.

“Заборона на ввезення української аграрної продукції за рішенням Єврокомісії, яка тривала до 15 вересня, не має бути продовжена. Дотримання норм вільної торгівлі та просто добросусідських відносин допоможуть Україні подолати наслідки війни, яку веде проти нас Росія”, – заявили у ВАР і додали, що Україна зобов’язана залишати за собою право законно відстоювати свої права на міжнародних ринках.

Джерело: https://uacouncil.org/uk/post/var-zaklikae-kabmin-vziti-risucih-dij-stosovno-krain-es-aki-prodovzili-zaboronu-na-import-ukrainskoi-agroprodukcii