Венесуела від початку року збільшила видобуток нафти на 11%, до 810 тис. б/д

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Венесуела протягом 2023 року суттєво нарощує видобуток нафти, повідомляє національна нафтова компанія Petroleos de Venezuela S.A. (PDVSA) на своїх сторінках у соціальних мережах.

Так, у липні країна видобувала 810 тис. барелів на добу, що на 10,65% вище за січневий показник (732 тис. б/д).

Динаміка показників поки що не стабільна: в лютому спостерігалося зниження порівняно з січнем – до 704 тис. б/д, потім виробництво зростало до травневого піка в 819 тис. б/д, і в червні знову знизилося – до 796 тис. б/д.

Поступове зростання видобутку спостерігається з моменту ослаблення санкційного тиску на Венесуелу з боку США, що намітилося в листопаді 2022 року. Тоді американський Мінфін дозволив компанії Chevron Corp. в обмеженому обсязі відновити виробництво в республіці для подальшого транспортування сировини в США (постачання до будь-яких інших країн ліцензія не дозволяє – ІФ-У), а також проводити будь-яке пов’язане з цим технічне обслуговування і ремонт на активах СП.

Вашингтон запровадив санкції стосовно венесуельської нафти в січні 2019 року з метою послабити позиції Ніколаса Мадуро, якого США відмовилися визнавати легітимним президентом країни після виборів. На тлі санкцій іноземні сервісні підрядники почали залишати венесуельські проєкти. Влітку 2020 року ЗМІ повідомили про припинення роботи останньої бурової установки в країні (компанії Nabors Industries, що працювала на замовлення Chevron).