Верховний Суд постановив повернути ПриватБанку списані на користь близької до ексвласників особи 24 млн грн

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховний Суд задовольнив заяву ПриватБанку про повернення йому понад 24 млн грн, списаних на користь пов’язаної з ексвласниками банку Ольги Постоловської за визнаними незаконними рішеннями судів нижчих інстанцій у справі оскарження bail-in.

“Верховний Суд дійшов висновку, що суди попередніх інстанцій помилково не визначили Ольгу Постоловську як повʼязану з банком особу. Отже Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) правомірно розпорядився її коштами під час виведення банку з ринку за участю держави”, – йдеться в повідомленні держбанку у вівторок.

Як зазначила фінустанова, суд наголосив у своєму рішенні, що договори грошових вкладів, які позивач вимагає розірвати, припинили свою дію разом із зобов’язаннями за ними на момент підписання договору про придбання акцій у рамках націоналізації банку.

ПриватБанк привітав рішення Верховного Суду, зазначивши, що “ця справа ще раз довела, що в Україні діє принцип справедливого правосуддя”.

У фінустанові нагадали, що Постоловська є дружиною голови наглядової ради Покровського гірничо-збагачувального комбінату (Дніпропетровська обл.) Володимира Постоловського, близького до ексвласників банку.

“Під час націоналізації кошти Ольги та Володимира Постоловських було списано в рамках bail-in, оскільки вони були пов’язаними з банком особами”, – йдеться в повідомленні.

Судові процеси у справі Постоловської тривали з 2017 року. Раніше суди першої та апеляційної інстанції задовольнили позов про стягнення з ПриватБанку коштів, у результаті чого з Привату в січні 2022 року було списано понад 24 млн грн на користь Постоловської. Розгляд справи у Верховному Суді за касаційною скаргою банку тривав понад півтора року, під час якого склад суду неодноразово змінювався.

Зазначається, що у Верховному Суді перебуває ще одна схожа справа за позовом ексдружини одного з колишніх бенефіціарів ПриватБанку Олени Боголюбової, на користь якої 27 липня 2022 року відповідно до рішення Дніпровського апеляційного суду з держбанку стягнули понад 669 млн грн.

Джерело: https://t.me/PrivatBank_insider/2227?fbclid=IwAR0ep7iOVAAq6Sva-LpnTOVF3M2fpzCb-7qLkh-VU_XVIyD8oGX-zBZAqrE