Виробництво літію викликає інтерес у великих нафтогазових компаній – ЗМІ

Нью-Йорк. 26 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Найбільші нафтогазові компанії світу виявляють активний інтерес до літію в надії на технологічний прорив у виробництві металу, необхідного для акумуляторів електромобілів, пише Financial Times.

Exxon Mobil, Schlumberger, Occidental Petroleum і Equinor вивчають можливість застосування своїх навичок із викачування, переробки та повторного закачування підземних рідин, як-от нафта і вода, для переробки літію з нетрадиційних джерел (розсолів), що допоможе знизити прогнозований дефіцит металу в світі.

“Є низка великих компаній, що займаються видобутком нафти і газу, які приділяють багато часу і уваги тому, як вони можуть стати великими гравцями на ринку літію”, – зазначає виконавчий директор TechMet Брайан Менелл. Інвестфонд TechMet володіє часткою в компанії-розробнику літію EnergySource Minerals (ESM), одним з інвесторів якої є нафтосервісний гігант Schlumberger.

“Це природна еволюція для нафтових компаній, – вважає Менелл. – На відміну від мереж зарядки для електромобілів і вітряних електростанцій, де вони не мають жодних навичок, окрім управління проєктами, вони володіють навичками в підземному перекачуванні рідин”.

“І BP, і Shell, і Eni, Exxon та Equinor – всі вони дивляться на це”, – сказав заступник генерального директора Vulcan Кріс Морено, маючи на увазі літієвий сектор.

Участь великих нафтовидобувників у виробництві літію може надати впевненості автовиробникам, які наразі покладаються на невеликі, неперевірені видобувні компанії. При цьому найближчими роками автокомпанії потребуватимуть величезних обсягів літію для електрифікації машин, оскільки західні країни забороняють продаж нових автомобілів із бензиновими і дизельними двигунами, а використання електромобілів у Китаї стрімко зростає.

Інтерес нафтових компаній виходить за рамки розсолу, одержуваного як побічний продукт під час видобутку нафти. Equinor заявила, що уважно стежить за розвитком технологій і ринку з вилучення літію з геотермальних розсолів – ще одного напряму відновлюваної енергетики, в який нафтові компанії хочуть інвестувати.

Проте наразі діяльність нафтових компаній у літієвій сфері обмежується лише купівлею прав на перспективні ресурси або придбанням міноритарних часток у літієвих компаніях. Інвестиції в це мінімальні і непорівнянні за масштабом із вкладеннями в основний бізнес із видобутку вуглеводнів, зазначає FT.

За словами джерел видання, ExxonMobil нещодавно заплатила близько $100 млн за придбання ділянки, що містить літієвий розсіл, в Арканзасі. Equinor володіє часткою в розробнику літію Lithium de France, Occidental інвестувала в технологічну групу TerraLithium.