Вітрогенерація в Європі мінімальна за три тижні, заявка "Газпрому" щодо України – 42,4 млн куб. м

Київ. 11 липня. ІНТЕРФАКС – Вітрогенерація в Європі продовжує оновлювати локальні мінімуми. У понеділок вироблення вітроустановок опустилося до найнижчого значення за останні 20 днів. На поточному тижні прогноз щодо швидкості вітру в регіоні вельми нестабільний.

УКРАЇНСЬКИЙ ТРАНЗИТ

“Оператор ГТС України” (ОГТСУ) прийняв від “Газпрому” заявку на вівторок в обсязі 42,4 млн куб. м, повідомила українська компанія. У понеділок показник був 40,7 млн куб. м. Потужності заявлені лише за однією з двох точок входу в ГТС країни – газовимірювальною станцією “Суджа”. Щодо коридору через ГВС “Сохранівка” заявку не прийнято.

“Газпром” здійснює подачу російського газу для транзиту територією України в обсязі, підтвердженому українською стороною через ГВС “Суджа”, – 42,4 млн куб. м на 11 липня. Заявку на ГВС “Сохранівка” відхилено”.

ОГТСУ оголосив форс-мажор приймання газу для транзиту через “Сохранівку”, оскільки не може здійснювати оперативно-технологічний контроль за компресорною станцією “Новопсков”. Маршрут через “Сохранівку” забезпечував транзит понад 30 млн куб. м на добу.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК

Вітрогенерація в Європі в понеділок знизилася до мінімального значення за останні майже три тижні. За добу вітряки змогли забезпечити лише 6,8% потреб регіону в електроенергії, повідомляє асоціація WindEurope. З початку місяця середній показник був близько 14%, на піку – 23%. Тиждень починається з вельми непостійного прогнозу щодо сили вітру – від слабкого до помірного.

Спотова ціна газу в Європі в понеділок упала на 8%. Контракт із поставкою “на день вперед” на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $338 за тисячу кубометрів.

Шириться розрив цін на СПГ в Азії порівняно з Європою. Серпневий ф’ючерс на індекс JKM Platts (Japan Korea Marker, відображає спотову ринкову вартість вантажів, що постачаються до Японії, Південної Кореї, Китаю і Тайваню) торгується на рівні $431; ф’ючерс на постачальний до Північно-Західної Європи СПГ (LNG North West Europe Marker) – $371.

ЗАПАСИ В ЄВРОПІ

Європа продовжує закачування газу в сховища. Поточний рівень запасів становить 79,8% – це на 15 відсоткових пунктів вище середнього показника на ті самі дати за останні п’ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe.

За газову добу 9 липня (вихідний день) резерви вдалося збільшити на 0,34 відсоткових пункта. Темпи закачування, як і раніше, помітно поступаються звичайним рівням за останні п’ять років. Проте, за збереження цієї інтенсивності протягом усього літа до кінця вересня можна буде забезпечити цільовий рівень у 90% наповненості сховищ.

У “Газпромі”, однак, попереджають: “Заповнення запасів газу в сховищах може стати для європейських компаній нетривіальним завданням. Це зробити буде дуже непросто з урахуванням політично мотивованих рішень, спрямованих на відмову від імпорту російського трубопровідного газу. Великий вплив на обсяги доступного на європейському ринку газу матиме конкуренція за СПГ”.

Європейські термінали з приймання СПГ у червні працювали із середньою продуктивністю 63%, з початку липня середнє завантаження становить лише 57%.

ЗАПАСИ В США

Стан запасів у ПСГ США набуває дедалі більшого значення, оскільки країна активно нарощує експорт. Найбільший американський завод СПГ Freeport LNG відновив роботу всіх трьох ліній скраплення. Це скорочує надлишок газу на місцевому ринку і підвищує пропозицію у світі.

США продовжують сезон закачування. За черговий звітний тиждень резерви газу зросли на 2 млрд куб. м – це трохи більше, ніж стандартний обсяг для цієї пори року.

Поточний рівень запасів у країні становить 60%, що на 15 процентних пунктів перевершує середній за останні п’ять років, повідомляє Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго.