Влада Франції заборонила приватним особам використовувати феєрверки в день національного свята через побоювання порушення громадського порядку

Париж. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Продаж, носіння і транспортування феєрверків заборонені громадянам Франції до 15 липня, випливає з урядового указу, опублікованого в неділю в “Офіційному журналі”.

“Для запобігання ризикам серйозних порушень громадського порядку під час святкування 14 липня продаж, носіння, транспортування і використання піротехнічних виробів і феєрверків забороняються до 15 липня включно на всій території країни”, – йдеться в документі.

Заборона стосується лише фізичних осіб. На професіоналів галузі, які мають необхідні дозволи та діють в інтересах органів державної влади, цей указ не поширюється.

Про підготовку такого розпорядження, що передбачає “посилені засоби захисту французів”, оголосила напередодні прем’єр-міністр Франції Елізабет Борн напередодні “двох чутливих дат” 13 і 14 липня, коли в країні відзначають національне свято – День взяття Бастилії.

Влада побоюється можливих зловживань у продовження масових заворушень, що охопили країну після загибелі 27 червня в паризькому передмісті Нантере від кулі поліцейського 17-річного підлітка, який не підкорився вимозі зупинити автомашину, за кермом якої він перебував. Учасники заворушень активно використовували феєрверки, які спрямовували проти поліцейських, автомобілів і будівель.

У суботу, за даними МВС, близько 6 тис. осіб, незважаючи на заборону влади, взяли участь у “цивільних маршах” проти “поліцейського насильства”.