Влада ПАР задіяла армію через масові підпали вантажівок із товарами

Лондон. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Влада ПАР направила військових до чотирьох провінції через масові підпали там вантажівок з товарами і розшукує ймовірних організаторів цих інцидентів, повідомляє в п’ятницю Associated Press.

“Це організовані, складні операції”, – заявив міністр у справах поліції Бекі Целе, коментуючи інциденти. Військових направили до провінції Лімпопо, Мпумаланга, Квазулу-Натал і Фрі-Стейт.

Поліція розшукує щонайменше 12 осіб, які можуть бути пов’язані з підпалами. За словами Целе, влада поки що не визначила мотиви учасників заворушень. Не виключається, що це може бути економічний саботаж проти ПАР. При цьому Целе зазначив, що немає свідчень того, що підпали вантажівок можуть бути якось пов’язані з колишнім президентом країни Джейкобом Зумою.

Напередодні стало відомо, що Верховний Конституційний суд ПАР залишив чинним рішення про те, що дострокове звільнення Зуми з в’язниці за медичними показаннями було неправомірним. У зв’язку з цим у п’ятницю влада країни готується до можливих заворушень.

Тим часом південноафриканський портал News 24 повідомляє, що Зума з понеділка перебуває в Москві на лікуванні. Очікується, що експрезидент повернеться до ПАР наступного тижня.

Зазначається, що день підпалу першої вантажівки припав на дворічну річницю старту протестів у 2021 році.

Влітку 2021 року в ПАР відбувалися масові заворушення, спричинені взяттям Зуми під варту. Конституційний суд ПАР засудив його до 15 місяців ув’язнення за невиконання наданого йому раніше припису виступити зі свідченнями в межах розслідування про корупцію під час його перебування при владі в період із 2009 до 2018 року. Під час акцій протесту загинуло понад 350 осіб.