ВР пропонують закликати президентку Грузії помилувати Саакашвілі

Київ. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Народні депутати пропонують Верховній Раді закликати президентку Грузії Саломе Зурабішвілі помилувати третього президента Грузії, громадянина України Міхеіла Саакашвілі з огляду на його важкий фізичний стан.

Відповідний проєкт постанови № 9491 про звернення Верховної Ради до Зурабішвілі та парламентів держав-членів Європейського Союзу щодо необхідності здійснити гуманітарний акт і помилувати Саакашвілі зареєстровано в законодавчому органі в четвер, повідомляє сайт парламенту.

Згідно з текстом звернення, народні депутати також закликають Зурабішвілі надати уповноваженому Верховної Ради з прав людини Дмитру Лубінцю доступ до Саакашвілі.

Окрім цього, нардепи пропонують Верховній Раді попросити парламенти держав-членів Європейського Союзу ухвалити відповідні рішення та резолюції щодо необхідності здійснення президентом Грузії акту гуманізму та помилування Саакашвілі.

Серед авторів проєкту постанови – перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, голови фракцій “Слуга народу” і “Батьківщина” Давид Арахамія та Юлія Тимошенко, співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко.

Саакашвілі таємно прибув до Грузії 29 вересня 2021 року. 1 жовтня його затримали в Тбілісі, після чого помістили у в’язницю в місті Руставі, де він оголосив голодування. 8 листопада його без погодження з родичами та адвокатами перевели з в’язниці в місті Руставі до тюремної лікарні в Тбілісі (район Глдані). 20 листопада Саакашвілі перевели у військовий госпіталь у місті Горі, де він припинив голодування. 12 травня минулого року Саакашвілі помістили в цивільну клініку “Вівамед” у Тбілісі, де він перебуває і нині.

У Грузії Саакашвілі проходить за кількома кримінальними справами. Своє затримання Саакашвілі вважає незаконним, а обвинувачення на його адресу – сфальсифікованими.

Саакашвілі був президентом Грузії в 2004 – 2013 роках.